Як вінничанам в умовах воєнного часу отримувати препарати інсуліну

Як вінничанам в умовах воєнного часу отримувати препарати інсуліну

11:49 11.01.2023

До програми "Доступні ліки" входять ліки для людей, які живуть з інсулінозалежним діабетом. Це життєво важливі засоби, які необхідно вживати постійно і по графіку, зауважують в міському департаменті охорони здоров'я.

Для того, щоб почати отримувати інсуліни необхідно звернутися до ендокринолога. Він створить план лікування в електронній системі охорони здоров'я та випише перший рецепт.

Коли план лікування створений, можна звертатися за подальшим рецептом до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, - інформує Вінницька міська рада.

Люди, які змушені були переїхати у нові місця проживання через війну, можуть звернутися до будь-якого іншого лікаря первинної медичної допомоги, а також до ендокринолога.

Наразі лікарі створюють електронні рецепти на препарати інсуліну. Але обставини воєнного стану внесли певні корективи. У випадку настання надзвичайної ситуації, якщо не буде доступу до Електронної системи охорони здоров’я – вам можуть виписати і паперовий рецепт, – говорить директор департаменту охорони здоров'я міської ради Олександр Шиш.

Знайти аптеку, яка відпускає "Доступні ліки" допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за телефоном 16-77.

Нагадаємо, попри війну державна програма реімбурсації "Доступні ліки" продовжує функціонувати. Зокрема до неї входять медичні препарати від серцево-судинних хвороб та для профілактики інсультів та інфарктів, які можуть отримати пацієнти безоплатно або з частковою доплатою.

Читайте також

Як заощадити на ліках? Аптеки "АНЦ" та "Копійка" пропонують знижки для пенсіонерів і не тільки
Детальніше
НСЗУ компенсує вартість ліків аптекам Вінницької громади
Детальніше
У Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні навчають жити з діагнозом цукровий діабет
Детальніше
Розпочався сезон кліщів: у чому небезпека та як врятуватись?
Детальніше
У Вінниці відкрили "Школу цукрового діабету" аби підтримати дітей, які живуть з цією хворобою
Детальніше
Ситуація з грипом на Вінниччині дедалі покращується
Детальніше