Як у Вінниці працює проєкт “Спільно. Соціальні послуги”
Заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович, директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова, керівниця міського центру соціальних служб Наталія Добровольська та координаторка проєкту “Спільно. Соціальні послуги” Наталія Литвинова обговорили подальшу співпрацю для ще більш ефективного надання соціальних послуг, зміцнення системи підтримки вразливих сімей Вінницької громади.
Проєкт “Спільно. Соціальні послуги” функціонує у чотирьох територіальних громадах Вінницької області:
- Вінниця,
- Погребище,
- Хмільник,
- Жмеринка.
Меморандум про співпрацю між Вінницькою міською радою та Міжнародною благодійною організацією "БФ "СОС Дитячі містечка" Україна, яка імплементує проєкт у чотирьох громадах Вінницької області, – був підписаний 12 жовтня. Проєкт розрахований до 28 лютого 2024 року. Раніше він функціонував у Луганській області. Втім через повномасштабне вторгнення проєкт репрограмували у Вінницькій області.
Дуже добре, що місцева влада відгукнулася, відповідні служби доклали багато зусиль і зараз ми можемо працювати далі, – говорить координаторка проєкту “Спільно. Соціальні послуги” Наталія Литвинова.
Проєкт “Спільно. Соціальні послуги для сімей в громаді” має кілька напрямів роботи.
Один із них – підтримка дітей і їх батьків через дружні простори. Соціальні послуги можна отримати на точці проєкту, яка розташована у Вінниці за адресою: проспект Космонавтів, 30 ("Прозорий офіс", каб.305). Там для вінничан та внутрішньо переміщених осіб безкоштовно надають психологічну та соціальну допомоги.
Ще один із напрямів роботи - це підтримка і розвиток батьківських компетенцій, підвищення батьківського потенціалу.
В нас фахівці пройшли тренінг з підготовки тренерів “Батьківство в радість”. Це для сімей, з дітьми, які знаходяться в складних життєвих обставинах. Ми підтримуємо батьків для того, щоб вони ставали більш ресурсними та таким чином були безпечними для своїх дітей, – говорить директорка міського центру соціальних служб Наталія Добровольська.
Робота може бути ефективною, якщо будуть ефективними фахівці, вважає координаторка проєкту “Спільно. Соціальні послуги”. Зокрема тому, у грудні запланували тренінг з кейс-менеджменту.
У нас заплановані різні супервізійні групи, індивідуальні групи, як для надавачів соціальних послуг, так і для членів міжвідомчої взаємодії (тобто команди), – пояснює Наталія Литвинова.
Останній напрям, в якому працює команда проєкту – це посилення і розвиток потенціалу громади надавати соціальні послуги.
Вінниця уже має статус громади, дружньої до дитини. Його вдалося отримати, зробивши все для дітей і для того, щоб у місті вони почували себе комфортно та безпечно. Все, що стосується співпраці, – можу запевнити, що вона буде повною, оперативною і всебічною, для того, щоб проєкт рухався і щоб позитивні результати, які у нас завжди є у співпраці з ЮНІСЕФ, і в цьому проєкті також були, – додає Галина Якубович.
Співпраця міста з ЮНІСЕФ є довготривалою. Вінниця одна з перших, завдяки цьому фонду і при сприянні АМУ отримала продуктові набори для підтримки громади, нагадує директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.
Тільки на розвиток громади та її жителів спрямовані всі наші соціальні послуги. Особливу увагу приділяємо сім’ям із дітьми. Адже саме їм розвивати Україну після нашої перемоги, – зауважує Валентина Войткова.
Проєкт “Спільно. Соціальні послуги”
Проєкт “Спільно. Соціальні послуги” впроваджується Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KfW). В Консорціум входять: Українська мережа за права дитини, Partnership for Every Child / Кожній дитині, СОС Дитячі Містечка Україна, ГО “Соціальна Синергія”, Громадська організація “Дніпровська ліга соціальних працівників”, Громадська організація “Всеукраїнська організація “Клас”.
Нагадаємо, як впоратись батькам з викликами війни та допомогти дітям уникнути загострення психологічних травм? Для цього у Вінницькій громаді працює проєкт «Спільно», котрий впроваджується дитячим Фондом “ООН Юнісеф” та консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Німеччини.