Як у Вінниці допомагають людям з ментальними порушеннями жити повноцінним життям

Як у Вінниці допомагають людям з ментальними порушеннями жити повноцінним життям

22:27 15.11.2024

Підтримане та транзитне підтримане проживання – послуги, покликані соціалізувати та розвинути самостійність людей з інвалідністю внаслідок порушень у розумовому розвитку. 14 листопада Вінницький міський голова Сергій Моргунов відвідав будинок підтриманого проживання. 

Очільник міста поспілкувався з клієнтами та їхніми батьками, а також командою, що працює з ними.

Як у Вінниці допомагають людям з ментальними порушеннями жити повноцінним життям

Діяльність будинку підтриманого та транзитного підтриманого проживання організував відокремлений підрозділ ГО «Справа Кольпінга України» «Родина Кольпінга м. Вінниця» на чолі з Олесею Самойленко. У програмах, які реалізують на базі будинку підтриманого проживання, беруть участь люди від 14 до 37 років. Також у будинку надають послугу підтриманого транзитного проживання, яка має тимчасовий характер. Вона направлена на підлітків, яких готують до дорослого самостійного життя та можливості переходу вже на наступний етап – до послуги підтриманого проживання. Групи, на які поділені клієнти, вчаться обслуговуванню у побуті без сторонньої допомоги, приготуванні їжі, займаються фізкультурою, вивчають основи фінансової грамотності, опановують інші необхідні для життя навички, а також займаються виготовленням корисних солодощів під брендом «Смачненько».

Відвідав будинок підтриманого проживання, що працює у Вінниці. Його фахівці допомагають інтегруватися у громаду, соціалізуватися та навчитися жити самостійно людям з інтелектуальними порушеннями. Наразі тут постійно перебуває семеро молодих людей. Ще кілька десятків підлітків разом з батьками приходять на навчання. Вінниця – чи не єдине місто в Україні, де доступні такі послуги. Зі свого боку ми підтримуємо відповідні громадські організації. Працюємо, щоб зробити Вінницю доступною, інклюзивною та комфортною для всіх, – зазначив Сергій Моргунов.

Послугу підтриманого проживання у Вінниці надають з 2020 року. У 2023 році, як пілотний напрям, реалізують транзитне підтримане проживання. Наразі на постійній основі у будинку проживають сім повнолітніх людей, ще 30 – підлітки, що перебувають там на тимчасовій основі, приходячи на заняття до груп.

За кордоном такі послуги розвинені набагато краще. В Україні наша громада фактично єдина, хто цим займається. Підтримане і транзитне підтримане проживання - одні з найскладніших соціальних послуг в організаційному, юридичному, фінансовому плані. Важливо, що будинок підтриманого проживання знаходиться в громаді, не ізольований та не винесений за межі міста. Це сприяє інтеграції людей з ментальними порушеннями у громаду. Наразі реалізація послуги можлива завдяки підтримці ВООЗ, – зауважила Олеся Самойленко, голова відокремленого підрозділу ГО «Справа Кольпінга України» «Родина Кольпінга м. Вінниця».

З клієнтами працює команда: психолог, соціальний педагог, поведінковий аналітик, фахівець з соціально-побутової орієнтації, фахівець із соціально-емоційного розвитку і реабілітолог.

Батьки дітей з ментальними порушеннями відзначають важливість таких послуг. 16-річний син пані Світлани перебуває на транзитному підтриманому проживанні. Хлопець має складний діагноз, має затримку в розвитку, проблеми з рухами та мовленням.

З минулого року ми перебуваємо на цій програмі. Син почав більше спілкуватися, проявляти ініціативу спонтанного мовлення, здобув побутові навички. Він починає пропонувати свою допомогу вдома. Важлива й взаємодія з іншими дітьми. Якщо в школі син здобуває навчальні навички, то тут більше побутові, що, на мій погляд, є найпершим, що потрібно. Якщо дитина сама себе не обслуговує, їй набагато складніше і в школі, – розповідає пані Світлана.

Нагадаємо, на Вінниччині відбувся масштабний захід – День спільнодії «Щоденники стійкості вінничан». Заходи до Дня спільнодії «Щоденники пам'яті» відбувалися в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?»

Embedded thumbnail for Як у Вінниці допомагають людям з ментальними порушеннями жити повноцінним життям

Читайте також

На Вінниччині іноземні волонтери власноруч зводять екобудиночки для переселенців
На Вінниччині іноземні волонтери власноруч зводять екобудиночки для переселенців
Детальніше
167 ветеранів та їхніх рідних звернулись за тиждень до вінницького міського простору Побратим
167 ветеранів та їхніх рідних звернулись за тиждень до вінницького міського простору "Побратим"
Детальніше
У Вінниці прозвітували про роботу Муніципальної варти дбали про безпеку та порядок
У Вінниці прозвітували про роботу Муніципальної варти: дбали про безпеку та порядок
Детальніше
Понад 9 тис. пацієнтів щороку Креді Агріколь подарував 10 ліжок для Хмільницької лікарні
Понад 9 тис. пацієнтів щороку: Креді Агріколь Україна подарував 10 ліжок для Хмільницької лікарні
Детальніше
Коли вінничанки 12-13 років зможуть безкоштовно щепитися від вірусу папіломи людини
Коли вінничанки 12-13 років зможуть безкоштовно щепитися від вірусу папіломи людини
Детальніше
Учні та вчителі Вінницького ліцею №27, об’єднавши зусилля, передали 5 дронів для захисників
Учні та вчителі Вінницького ліцею №27, об’єднавши зусилля, передали 5 дронів для захисників
Детальніше