Як тепер надають онкодопомогу вінничанам, враховуючи воєнні реалії

Як тепер надають онкодопомогу вінничанам, враховуючи воєнні реалії

11:13 04.08.2022

Як тепер надають онкодопомогу вінничанам, враховуючи воєнні реалії, розповів головний лікар Подільського регіонального центру онкології, заслужений лікар України, голова правління Асоціації онкологів Поділля, доктор медичних наук Володимир Шамрай.

За його словами, війна — ще той виклик, як для системи охорони здоров’я, так і для пацієнтів з онкологічними захворюваннями. Онкодопомога тепер надається враховуючи воєнні реалії.

Багато хворих досі в паніці, через те, що не знають, де отримати необхідні ліки, чи є вони взагалі, чи наявні медпрепарати, які купує держава. Розгублені, що відтерміновується хімієтерапія. Зрозуміло, що така ситуація інколи вибиває землю з-під ніг та додає стресу людям, які мають дві війни: з путінською ордою та раком, - інформує лікар на власній сторінці у Фейсбук.

Закупівля лікарських засобів для лікування онкологічних захворювань державою під час війни не призупинялася. Препарати, які входять до Національного переліку лікарських засобів продовжують надходити.

Втім, через воєнний стан, економічну кризу в країні,  активну міграцію пацієнтів, доволі часто виникає дефіцит ліків в онкоцентрах, як у ПРЦО, так і інших лікарнях по всій країні, - додає Володимир Шамрай.

Він надає дієві рекомендації як самостійно дізнатись про наявність потрібних ліків.

  • Перевірити, які ліки, у т.ч. препарати супроводу, що використовуються, наприклад, для премедикації, згідно з Нацпереліком наявні у Подільському онкоцентрі, можна на офіційному сайті Подільського регіонального центру онкології в розділі «Публічна інформація» - «Медпрепарати»
  • Також за цим посиланням можна ознайомитися із наявними ліками, які Подільський регіональний центр онкології закуповує за власні кошти. 
  • Крім того, перевірити наявність ліків в лікарнях, в т.ч. й ПРЦО можна на сайті «Є ліки»

Два варіанти пошуку необхідного препарату на сайті "Є ліки":

  • Прописати торгову назву препарату в пошукову стрічку сайту,
  • Перевіривши наявність ліків у потрібній вам лікарні.

Нагадаємо, Подільський регіональний центр онкології навіть в умовах війни працює у плановому режимі | Телеканал ВІТА ТБ — головні новини та події міста Вінниці

Читайте також

У Калинівку "на щиті" повертається нацгвардієць Олександр Гаврилюк
Детальніше
У Жмеринці тривають відновлювальні роботи після російської атаки - пошкоджені будинки та школа
Детальніше
Як відбувається процедура влаштування дітей у нові родини у Вінницькій громаді
Детальніше
Поліцейські фіксують наслідки падіння уламків "шахеда" у Жмеринці
Детальніше
Ворог атакував Вінниччину - уламки дрона пошкодили житлові будинки
Детальніше
Вінниця прощається з полеглим Героєм Вячеславом Романюком
Детальніше