Як тепер харчуватимуться діти пільгових категорій у дитсадках і школах Вінниці

Як тепер харчуватимуться діти пільгових категорій у дитсадках і школах Вінниці

11:56 27.12.2023

Виконком Вінницької міської ради з 1 січня 2024 року затвердив нову вартість харчування пільгових категорій, яке традиційно оплачується з міського бюджету. 

Таке рішення ухвалили, відштовхуючись від пріоритетів Вінницької міської ради, серед яких одним з ключових є турбота. Відтак муніципалітет продовжує піклуватись про жителів громади, зокрема і про наймолодших.

Щоб продуктивно навчатися, розвиватися та краще засвоювати навчальний матеріал, дітям необхідне повноцінне харчування, яке має містити білки, жири та вуглеводи, незамінні амінокислоти, вітаміни, деякі жирні кислоти, мінерали й мікроелементи. Враховуючи цю необхідність, фахівці складають меню відповідно до цих потреб дітей.

Як повідомила директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко, наступного року з бюджету громади на одноразове харчування для учнів з-поміж окремих категорій дітей у школах виділятимуть 50 грн. У цю суму входить комплексний та поживний обід.

До переліку пільгових категорій відносяться:

  • діти-сироти;
  • діти, позбавлені батьківського піклування;
  • діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах;
  • діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
  • діти з числа внутрішньо переміщених осіб;
  • діти, які мають статус дитини, що постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
  • діти з-поміж осіб, визначених у статті 10 та 101 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • діти із сімей, у яких один із батьків є учасником бойових дій або інвалідом війни та захищав незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської Федерації проти України.

Відтепер вартість харчування для дітей та учнів «Вінницької спеціальної школи для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку» передбачатиме від 48 до 73 гривень – залежно від віку.

Тим часом з бюджету Вінницької міської територіальної громади на одноразове харчування у комунальних дитсадках Вінницької громади з 1 січня 2024 року харчування виділятимуть:

  • для дітей, віком від одного до чотирьох років – 48 грн;
  • для дітей, віком від чотирьох до шести (семи) років – 64 грн.

За словами Оксани Яценко, коштом бюджету громади передбачене харчування для майже 13,5 тисяч вихованців закладів освіти Вінницької міської територіальної громади. На це з бюджету громади на 2024 рік виділено понад 77 мільйонів гривень. Адже попри воєнний стан діти мають отримувати не тільки якісні освітні послуги, а ще і якісне харчування.

Нагадаємо, на Вінниччині запланували обласний форум з питань реалізації Стратегії реформи шкільного харчування на період до 2027 року. Область готова впроваджувати реформу здорового харчування у шкільній системі. 

Читайте також

У вінницькому ліцеї провели благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ
Детальніше
У місті-партнері Вінниці Мюнстері провели захід на знак солідарності та дружби
Детальніше
Вінницький ліцей № 27 зібрав майже 346 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
Детальніше
“Талант року – 2024” у Вінниці відзначили учнів, які здобули перемоги найвищого рівня
Детальніше
Учні Вінницької громади провели акцію «Ековишенський»
Детальніше
У Вінниці влаштували урок мужності для школярів
Детальніше