Як офіцер громади своєю працею змінює ставлення вінничан до поліції

Як офіцер громади своєю працею змінює ставлення вінничан до поліції

12:57 06.02.2024

Євгеній Біднячук – один з близько 50 поліцейських офіцерів громади, які працюють у Вінниці та двох округах, прилеглих до міста. В межах реформи Нацполіції саме вони замінили дільничних інспекторів.

Головне завдання ПОГа – орієнтуватися на потреби місцевого населення, підтримувати постійний контакт з мешканцями, щоденно забезпечувати порядок на своїй території, своєчасно реагувати на проблеми громади та запобігати вчиненню правопорушень.

На відміну від дільничних, поліцейські офіцери громади мають більше функцій та повноважень, а також – додаткове технічне забезпечення, наприклад, сучасний автомобіль, офісне приміщення та техніку.

Цим усім, згідно з законодавством, має забезпечити громада, яка бажає, щоб у неї на території працювали поліцейські офіцери. На сьогодні Вінниця – єдиний обласний центр в Україні, який забезпечив умови для роботи ПОГів.

Працюючи дільничним, все, що в мене було у розпорядженні, крім зброї та приміщення, було моїм власним, – посміхається офіцер. – Зараз все кардинально змінилось. Кожна наша машина, як компактна рятувальна пересувна станція: аптечка за американськими стандартами, ліхтарики, ковдра, каримати, пилка – на випадок, якщо дерево впало, конуси – щоб позначити місце ДТП.

Щоб стати поліцейським офіцером потрібен досвід

Євгеній Біднячук в органах з 2012 року. Розпочав роботу дільничним інспектором міліції в блоці громадської безпеки.

Коли в місті зайшла мова про поліцейських офіцерів громади, вирішив спробувати себе в новій ролі.

Претендент на ПОГа повинен володіти хорошою фізичною формою, бути чинним поліцейським та мати практичний стаж служби в органах внутрішніх справ не менше 1,5 роки, а також мати вищу освіту та водійське посвідчення.

Євгеній Біднячук пройшов навчання, успішно склав іспити та, зрештою, торік у листопаді отримав призначення та почав працювати у поліцейській станції, що на вулиці Привокзальна 2/1.

Обслуговує територію з населенням у 6,5 тисяч людей

Сьогодні в обслуговуванні Євгенія Біднячука територія, на якій проживає близько 6,5 тисяч людей. Це мікрорайон Олійножирового комбінату, а також частково Немирівського шосе та прилеглих вулиць.

Відверто кажучи, територія не зовсім проста, адже вона досить неоднорідна. Тут розміщено багато комерційних об'єктів, є і приватний сектор, і багатоквартирна забудова. Ми зі своїми людьми живемо і будуємо наші відносини на основі партнерства, бо в нас одна мета – спокій і безпека на нашій території. Тому часто саме вінничани повідомляють про те чи інше правопорушення. Це і різного роду конфлікти – побутові та виробничі. Зокрема, невиконання умов договору, конфліктні ситуації з приводу умов роботи, а також порушення правил благоустрою (спалювання листя, викидання сміття в непередбачених місцях або порушення правил поводження з будівельними відходами). Буває, що висипають каміння, пісок на проїжджу частину, є випадки неправильного паркування, яке заважає проїзду і так далі, – розповідає офіцер. – Нікуди не ділись, хоча й стало менше, випадки розпиття алкогольних напоїв у громадських місцях. А ще є домашнє насильство, крадіжки, вживання та поширення наркотичних речовин. Загалом, якщо говорити про найбільш поширені правопорушення, то на моїй території обслуговування – це саме крадіжки та виявлення наркотичних речовин.

Це – робота 24/7

Як розповідає офіцер, робота поліцейського офіцера громади – це робота 24 на 7, коли тобі можуть подзвонити та повідомити про те чи інше правопорушення й о 23:00, і о 3:00.

Я дякую дружині та дитині, що вони з розумінням ставляться до моєї роботи. Знаєте, я іду на роботу – вони ще сплять, приходжу – вони вже сплять. Мій номер телефону не змінювався з часу роботи дільничним, тож додзвонитися до мене не проблема. Мій мобільний є у квартальних комітетів та в ОСББ, тому люди часто телефонують і ввечері, і вночі, – розповідає офіцер.

Мета не покарати, а допомогти

Загалом, за словами Євгенія, основна функція ПОГа зводиться до профілактики правопорушень:

Найпростіше – притягнути людину до відповідальності, але це ж не розв’яже проблему. До того ж людина подумає: "А мені вже оформили порушення, все – назад дороги немає". Тому я намагаюсь спочатку поговорити з людиною, попередити, дати їй можливість виправитися і не потрапити в халепу. До кожного потрібно знайти підхід, іноді людину потрібно просто вислухати, бути свого роду психологом. Іноді самому теж нелегко, купа дзвінків та інформації за день, що голова йде обертом. Особисто мене в таких випадках підтримує родина та спорт, зокрема футбол, який є моїм хобі.

Офіцер каже, що сьогодні багато людей потребують додаткової підтримки та уваги або просто допомоги.

З початку повномасштабного вторгнення росії на територію України Вінниччина стала другою домівкою для десятків тисяч людей, - каже Євгеній Біднячук. - Разом з квартальними комітетами ми надаємо їм різну допомогу, зокрема й матеріальну. В наших планах спільно з квартальними комітетами – роздача продуктових наборів для пенсіонерів з маленьким доходом, разом з поліцейськими превентивної діяльності продовжувати відвідувати родини, які опинилися в складних життєвих обставинах. Щоб вчасно запобігти злочинам, ми спілкуємось зі слухачами навчальних закладів, проводимо заходи з профілактики домашнього насильства. Взагалі ситуації бувають різні. Був випадок, коли, патрулюючи вулиці під час комендантської години, помітили військового з рюкзаком. Зупинились, запитали. Виявилось, хлопець поспішав на потяг, то ми його підвезли. Мої колеги супроводжували родину в лікарню. На моїй практиці, ще працюючи дільничним, був випадок коли на вулиці замерзала бабуся. Ми теж їй допомогли. Також, бувши дільничним, під час бойових дій допомагав з евакуацією мирних жителів на Харківщині. Взагалі, у мене в родині кожен певною мірою залучений до Сил Оборони. Тато – проходить службу в ЗСУ з 2014 року. Зараз він перебуває на Авдіївському напрямку. На цьому ж напрямку несе службу і брат, який в лавах Збройних Сил України з 2017 року.

Загалом, як резюмує Євгеній Біднячук, найприємніше в його роботі – це бачити, як змінюється ставлення до поліцейських на краще.

Дуже приємно, коли ти справді можеш допомогти людині, та коли бачиш, що тебе зустрічають не як поліцейську форму, а як людину в поліцейській формі, – каже він.

Нагадаємо, у Вінниці працює 49 поліцейських офіцерів громади. Ці посади запровадили у межах реформи Нацполіції. Їх називають українськими «шерифами», адже вони не лише стежать за дотриманням правопорядку, а й допомагають вирішувати побутові негаразди.

Читайте також

В аваріях на Вінниччині постраждали двоє малолітніх велосипедистів
Детальніше
Незаконно вирубали дерев на 1,5 млн грн: на Вінниччині судитимуть злочинну групу
Детальніше
Підозрюваним у вбивстві поліцейського на Вінниччині продовжили термін тримання під вартою
Детальніше
Вінницька поліція розшукує зниклу 14-річну дівчинку
Детальніше
У Бару непритомний пенсіонер ледь не згорів у власному авто
Детальніше
Двох вінничан затримали на торгівлі боєприпасами та психотропними речовинами
Детальніше