Як мешканці вінницьких висоток дбають про свою безпеку

Як мешканці вінницьких висоток дбають про свою безпеку

20:45 28.09.2022

З кожним днем у Вінниці стає все більше багатоповерхівок, в підвалах яких жителі облаштовують укриття. Люди розуміють – їхня безпека, то їхня відповідальність. Кожна з будинкових громад сама визначає, з яким комфортом зможуть перечекати небезпеку в укритті.

Наприклад, у кожному з підвалів цього вінницького будинку є декілька кімнат. У разі потреби на відбій тут можуть зачекати понад 150 людей. А спускатися сюди можуть не лише мешканці цього будинку, а й мешканці, які опинилися поруч, коли пролунала сирена.

Як мешканці вінницьких висоток дбають про свою безпеку

У новобудову мешканці заселились цьогоріч. Кажуть, проблем з прибиранням у підвалі не виникло, їм потрібно було лише подбати про свій комфорт. 

Люди згуртувалися, бо розуміють, що мова йде про їх власну безпеку, - говорить інженерка управлінської компанії Валентина Максименко. - У всіх будинках повинні облаштовуватися такі от тимчасові укриття.

Після 24 лютого мешканці оновили вимикачі, замінили лампи, зробили додаткові розетки. 

Коли повітряна тривога, вони самі беруть переноски, щоб більше можна було включити різних приладів, - говорить начальник управляючої компанії Сергій Браславський. 

Попіклувалися тут і про екстрену подачу енергії – купили генератор. 

Генератор на 5 кіловатів, тобто доволі потужний - можна буде підключити прилади для обігріву, чайник, телефони і все, що буде потрібно, - каже Сергій Браславський.

Також в укритті підготували місця для сидіння. Власними силами облаштували й санвузол.  

Як мешканці вінницьких висоток дбають про свою безпеку

Не вистачає у підвалі лише запасу їжі, питної води та аптечки. Та мешканці пообіцяли, зовсім скоро подбають і про це. Адже розуміють, безпека та комфорт – у їхніх руках.

Нагадаємо, жителі однієї з багатоповерхівок винесли з підвалу тонни непотребу та вкопались в землю на 30 сантиметрів, щоб облаштувати укриття. Сюди  поприносили крісла, дивани, бутлі з питною водою та запас їжі.

Embedded thumbnail for Як мешканці вінницьких висоток дбають про свою безпеку

Читайте також

Захисник із Бара Віталій Переверзєв загинув на Луганщині
Захисник із Бара Віталій Переверзєв загинув на Луганщині
Детальніше
Захисник із Тульчинської громади Євген Нечитайло загинув на Донеччині
Захисник із Тульчинської громади Євген Нечитайло загинув на Донеччині
Детальніше
Поблизу Вінниці знайшли та знищили снаряд часів Другої світової війни
Поблизу Вінниці знайшли та знищили снаряд часів Другої світової війни
Детальніше
Денис Єршов із Козятинської громади: прощання з воїном
Воїн із Козятинської громади Денис Єршов помер під час служби у Сумах
Детальніше
Бойовий медик із Турбівської громади Олександр Задоєнко повернувся з ворожого полону
Бойовий медик із Турбівської громади Олександр Задоєнко повернувся з ворожого полону
Детальніше
Кулеметник із Вінниччини не повернувся з бою — громада зустріне його живим коридором
Кулеметник із Вінниччини не повернувся з бою — громада зустріне його "живим коридором"
Детальніше