Як лікують COVID-19 вінницькі військові медики - невигадані історії

Як лікують COVID-19 вінницькі військові медики - невигадані історії

16:28 03.02.2021

Минулий рік поставив нові завдання перед українськими медиками, зокрема і військовими. Лікувати інфекційне захворювання, спричинене новим штамом коронавірусу SARS-CoV-2, та долати наслідки COVID-19 вчилися і лікарі Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону. Адже COVID-19 – це хвороба, що не схожа на інші вірусні захворювання і протікає вона нетипово. 

Загалом, від початку пандемії COVID-19, у Військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону (Вінниця) проліковано понад 170 пацієнтів. Серед них – генерал-майор Віктор Кириченко та волонтерка Раїса Бадьора, - повідомляє інформагентство АрміяInform.

“Кілька днів було справжнє піке”

Генерал-майор Віктор Кириченко, командувач логістики Командування Повітряних Сил Збройних Сил України, потрапив до Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону із симптомами, як-от: висока температура, лихоманка, задишка тощо. За результатами ПЛР-тесту був встановлений діагноз – коронавірусна інфекція COVID-19. 

На початку грудня, прямо на службі, відчув дискомфорт, – розповів Віктор Володимирович. – Одразу звернувся до лікарів. Стан погіршувався, мені ставало дедалі важче дихати. Тож за кілька днів опинився в клініці інтенсивної терапії та реанімації. Там мене буквально врятували, адже, як потім повідомили лікарі, рівень кисню в крові кілька разів сягав критичної позначки. 

Як прокоментував кореспонденту АрміяInform начальник ВМКЦ ЦР полковник медичної служби Сергій Пашковський, коли Віктор Кириченко став критично хворим, до основного лікування почали додавати елементи інтенсивної терапії. Зокрема, відповідно до протоколу, –– це проведення неінвазивної штучної вентиляції, яка дає пацієнту час, потрібний для боротьби із хворобою. 

Кілька днів було справжнє піке, коли медики нашої клініки не відходили від ліжка пацієнта буквально 24/7. Сьогодні, аналізуючи проведене лікування, можна сказати, що це було 100-відсотково правильне рішення. Адже вентиляцію легенів проводили через складний апарат, що видає багато параметрів, за якими щохвилини потрібно спостерігати й відповідно до них корегувати вентиляцію. Тому був замовлений спеціальний шолом. Згодом стан хворого стабілізувався і почав покращуватися. Дійсно є дивом, що ми поставили Віктора Володимировича на ноги, адже рівень кисню в крові падав до 38%, за норми понад 95, –– зазначив він. 

Лікарі-анестезіологи полковник медичної служби Андрій Корсун та підполковник медичної служби Вадим Бабій зауважують, що для фахівців Вінницького військово-медичного клінічного центру Центрального регіону вентиляція легенів через шолом стала новим досвідом, яким військові фахівці наразі діляться зі своїми цивільними колегами. 

Сьогодні генерал-майор Кириченко почувається добре. Військовослужбовець щиро вдячний медикам за лікування, проведене на найвищому рівні. 

Я спостерігав, як працюють лікарі інтенсивної терапії, як вони вчаться всі разом під’єднувати шолом для проведення вентиляції, що по суті був для них новим обладнанням, –– зазначає офіцер. –– Це дійсно командна робота, метою якої є досягнення найкращого результату. Упевнений, що вжиті лікарями заходи зберегли мені життя. Тож я вдячний усім фахівцям клініки за гарну роботу та чудове ставлення. 

“Бачите, я вже сиджу”

У гарному гуморі перебуває сьогодні й інша пацієнтка ВМКЦ ЦР Раїса Бадьора. Бачите, я вже сиджу, можу робити деякі фізичні вправи, –– зазначає вона. А ще кілька тижнів тому жінка не могла пересуватися. 

COVID-19 Раїса перенесла легко, у неї не було ані кашлю, ані температури, лише на нетривалий час зник нюх. Проте трохи пізніше з’явився біль, що оперізував ділянку попереку та живота, а одного ранку вона встала і зрозуміла, що в неї майже віднялися ноги. У ВМКЦ ЦР Раїсу привезли на візку й одразу помістили в реанімацію. 

Пацієнтка надійшла до нас у стані повного знерухомлення нижніх кінцівок, –– розповів начальник клініки нейрохірургії та неврології полковник медичної служби Юрій Околот. – Для стабілізації та відновлення рухів була проведена інтенсивна терапія відповідно до протоколів. Після отримання лікування жінка стала почуватися набагато краще, і для долікування була переведена в неврологічне відділення. 

Аутоімунне захворювання, спровоковане вірусом COVID-19, спричинило ураження, переважно на нижніх кінцівках, периферійних нервів і ураження спинного мозку хворої. 

Перед тим, як пацієнтка розпочала лікування в нашій клініці, вона перебувала в реанімації. Лікування в реанімаційному відділенні необхідне для хворих із таким діагнозом, аби запобігти раптовій зупинці дихання внаслідок можливого блискавичного поширення патологічного процесу, – зазначив Юрій Околот. – Нині лікування триває в клініці нейрохірургії та неврології, де хворій надають відповідну медичну допомогу, зокрема проводять пульс-терапію, лікування противірусними препаратами, симптоматичне лікування тощо. 

Раїса Бадьора – перша пацієнтка із таким діагнозом, коли ураження нервової системи асоційоване саме з ковідною інфекцією. Проте подібних ситуацій з неврологічною патологією, пов’язаною з іншими вірусними чинниками, зустрічалося в практиці фахівців клініки багато, тому алгоритм лікування відпрацьований роками. Поряд із власними напрацюваннями лікарі клініки активно використовують світовий досвід лікування різних форм нейроінфекції. 

Сподіваємося, що вчасно надана допомога запобігла інвалідизації пацієнтки. У Раїси Бадьорої спостерігається позитивна динаміка. Вже з другого дня пацієнтка почала рухати пальцями, на 4-5 день почала підійматися, – додав лікар.


Варто зауважити, що Раїса Бадьора є волонтеркою. Вона та її чоловік Юрій допомагають військовим від початку російської агресії. У 2014 році вони привозили будівельні матеріали для відновлення санаторного відділення ВМКЦ ЦР, а тепер надають адресну допомогу тим, хто перебуває на передовій. 

Мені дуже подобається, як працюють лікарі ВМКЦ. Процес лікування контролюють постійно, щодня мені проводять моніторинг стану здоров’я, нервової системи та лабораторних показників за показами. Відповідно до їхніх результатів корегують лікування. Я неймовірно вдячна всім працівникам і клініки нейрохірургії та неврології, і реанімації: від санітарок, медсестричок до лікарів. Вони мене врятували. Їхня професійність та людяність вражає, ці люди дійсно варті поваги та шани, - каже волонтерка.

Попереду в Раїси – тривалий процес реабілітаційної терапії. Жінка вірить, що за допомогою найкращих лікарів – військових медиків – вона повністю відновиться.

Нагадаємо, запрацювала онлайн мапа пунктів де можна безкоштовно здати тест на коронавірус.

Читайте також

Перша допомога при нападі епілепсії: що варто робити, а що ні
Перша допомога при нападі епілепсії: що варто робити, а що ні
Детальніше
Вінничанин три роки незаконно отримував лікарський наркотичний засіб
Вінничанин три роки незаконно отримував лікарський наркотичний засіб
Детальніше
У Вінниці помер талановитий лікар - засновник Центру лікування захворювань хребта
У Вінниці помер талановитий лікар - засновник Центру лікування захворювань хребта
Детальніше
У Бершадській лікарні інтенсивного лікування працює Центр психічного здоров'я
У Бершадській лікарні інтенсивного лікування працює Центр психічного здоров'я
Детальніше
У Вінниці два дні проводитимуть безкоштовну рентгенографію
У Вінниці два дні проводитимуть безкоштовну рентгенографію
Детальніше
Для жмеринської молоді проводять майстер-класи з тактичної медициниДля жмеринської молоді проводять майстер-класи з тактичної медицини
Для жмеринської молоді проводять майстер-класи з тактичної медицини
Детальніше