Як імунізуватись проти грипу у межах програми «Здоров’я вінничан»

Як імунізуватись проти грипу у межах програми «Здоров’я вінничан»

15:16 02.11.2023

У Вінницькій територіальній громаді продовжує функціонувати муніципальна програма «Здоров’я вінничан», у межах якої для мешканців громади, у тому числі зі статусом ВПО, передбачене відшкодування половини коштів від вартості вакцини проти грипу коштом міського бюджету. 

Окрім того, дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям з інвалідністю вакцинація проводиться безоплатно. У департаменті охорони здоров’я Вінницької міської ради зазначають, що станом на 2 листопада проти грипу уже імунізувалось 4 325 вінничан, серед них 925 дітей. Програма діє у межах ініціативи «Вінничани важливі».

Фахівці департаменту охорони здоров’я Вінницької міськради також наголошують на тому, що грип – це небезпечна хвороба, яка є ще й високозаразною. Найдієвішим засобом профілактики проти нього є вакцинація. Щеплення проти грипу проводяться дорослим та дітям віком від 6 місяців, у яких немає протипоказань для цього. Якщо дитина, віком до 9 років, раніше не була вакцинована проти грипу і не мала підтверджених випадків захворювання на нього, її потрібно імунізувати двома дозами вакцини, інтервал між якими складає місяць. Всі інші щеплюються однією дозою. Імунітет після вакцинації сформується впродовж кількох тижнів.

Першочергово рекомендується імунізуватись таким категоріям населення:

  • Медичним працівникам;
  • Вагітним жінкам;
  • Особам літнього віку;
  • Пацієнтам із хронічними захворюваннями;
  • Учителям, соціальним працівникам та усім, хто працює в місцях масового скупчення людей.

Також у департаменті охорони здоров’я Вінницької міськради додають, що наразі у Вінницькій територіальній громаді імунізація проти грипу здійснюється чотирикомпонентною вакциною «Джисі Флю».

Закликаємо мешканців Вінницької територіальної громади не нехтувати власним здоров’ям та імунізуватись проти грипу, оскільки ця хвороба є високозаразною та може призвести до ускладнень і летальних випадків. Варто одразу наголосити, що вакцина не є панацеєю від хвороби й існує ймовірність, що імунізована людина також захворіє. Проте, у такому випадку хвороба пройде у легкій формі та без ускладнень, – зазначає директор департаменту охорони здоров’я ВМР Олександр Шиш.

Для того, аби вакцинуватись необхідно звернутись до одного із центрів первинної медико-санітарної допомоги міста у робочі дні з 09:00 до 17:30.

Нагадаємо, станом на 20 жовтня проти грипу імунізувалось уже 3282 мешканці Вінницької громади, серед них 703 дитини. Для жителів Вінницької міської територіальної громади муніципальна програма "Здоров'я вінничан" передбачає відшкодування 50% вартості вакцини за рахунок бюджетних коштів.

Читайте також

Понад 3 тисячі домашніх тварин щепили проти сказу у приватному секторі Вінниці
Детальніше
Вінницю відвідали представники ЮНІСЕФ — цікавились організацією щеплень
Детальніше
У Вінниці завершується компанія з вакцинації домашніх тварин
Детальніше
Де у приватному секторі Вінниці бригади ветеринарів щеплять домашніх тварин від сказу
Детальніше
У Вінниці та області триває імунізація диких тварин проти сказу
Детальніше
Де і коли вінничани можуть безкоштовно вакцинувати від сказу домашніх тварин
Детальніше