Як економно використовувати електроенергію: нагадування вінничанам

Як економно використовувати електроенергію: нагадування вінничанам

16:16 13.02.2023

Україна періодично потерпає від масованих ракетних обстрілів. Терористичні війська російської федерації цілеспрямовано завдають ударів по об'єктах критичної інфраструктури, залишаючи звичайних громадян без світла. У таких умовах вкрай важливо, щоб кожен персонально зробив свій вклад для покращення ситуації в українській енергетиці.

Після кожного такого обстрілу енергетики роблять все можливе та неможливе, аби подолати наслідки терористичних ударів. Вінничан закликають доєднатись до боротьби на енергетичному фронті.

Для того, аби зробити це, потрібно дотримуватись таких рекомендацій:

  • Модернізація освітлення у власній оселі: потрібно замінити лампи розжарювання на енергоефективні LED-лампи. Вони споживають у 10 разів менше електроенергії й мають у 5-8 разів довший термін експлуатації, ніж лампи розжарювання.
  • Використовувати енергоефективну побутову техніку: клас "А+++" - найбільш енергоощадний. Побутова техніка класу "А" або "А+" на 30-50 % зменшить споживання електроенергії навіть порівняно з приладами класу "В".
  • Наливати в електрочайник потрібно лише стільки води, скільки потрібно для напою: також потрібно своєчасно видаляти накип. Регулярна очистка чайника від накипу підвищує теплопровідність та зменшує його електровитрати. Навіть попри маленькі розміри, чайник використовує досить багато електроенергії;
  • Використовувати пральні й посудомийні машини варто лише в режимі повного завантаження: при пранні, за можливості, слід встановити нижчу температуру – наприклад, 30 градусів. Це допоможе заощадити електроенергію, оскільки пральній машині не потрібно буде нагрівати воду до високої температури. Також потрібно надати перевагу природному сушінню.
  • Залишати мінімум приладів у режимі "stand-by": прилади у режимі "сон" продовжують споживати електроенергію. Загальне енергоспоживання побутових електроприладів у такому випадку може досягати в середньому 200 кВт-год у рік. Потрібно взяти за правило вимикати техніку, від’єднуючи від електроживлення.
  • Не слід залишати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора: це не тільки заощадить енергію, але й подовжить термін роботи акумулятора.
  • Потрібно регулярно обслуговувати електротехніку (бойлери, пральні машини, пилососи тощо): наприклад, для ефективної роботи пилососа має велике значення своєчасна заміна або очищення пилозбірника, при роботі з наповненим контейнером витрати енергії збільшуються на 40%.

Нагадаємо, тривалість відключень електроенергії в Україні протягом найближчих днів може збільшитися. Про це 6 лютого попередив гендиректор електропостачальної компанії Д.Солюшнс (бренд Yasno, група ДТЕК) Сергій Коваленко.

Читайте також

Штурмували ворожі позиції: вінницькі нацгвардійці вдосконалили бойові навички
Детальніше
В аварії на Запоріжжі загинув Захисник з Калинівщини Олександр Бертман
Детальніше
Українцям варто готуватись до затяжних відключень електроенергії
Детальніше
Медзаклади Вінниччини отримають генератори від МОЗ для безперебійної роботи
Детальніше
Які електроприлади найбільші пожирачі електроенергії - інспектуємо квартиру вінничанки
Детальніше
Графіки погодинних відключень світла будуть застосовувати протягом всієї доби
Детальніше