Як діяти при виявленні небезпечних предметів - нагадування вінничанам

Як діяти при виявленні небезпечних предметів - нагадування вінничанам

12:28 16.01.2023

З початку повномасштабного вторгнення рф на територію України окупанти обстрілюють та мінують українські території. Аби ви та ваші близькі не стали постраждалими від небезпечних предметів, нагадуємо вам про порядок дій та правила поведінки у разі виявлення підозрілих об’єктів.

До ознак підозрілих предметів можна віднести:

  • наявність незвичних звуків (наприклад цокання годинника);
  • предмети які є незвичними чи незнайомими для певної обстановки чи території;
  • наявність джерел живлення поряд з предметом (батарейки чи акумулятори);
  • наявність дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань (ймовірно розтяжки).
Як діяти при виявленні небезпечних предметів - нагадування вінничанам

Як потрібно діяти?

Якщо ви помітили підозрілий предмет, негайно проінформуйте службу порятунку (101) та Національну поліцію (102). Обов'язково дочекайтесь приїзду спеціалістів.
Попередьте перехожих чи людей, які знаходяться поряд з вами про можливу небезпеку та відійдіть від знахідки на відстань мінімум 100 м.

При можливості обгородіть небезпечне місце (можна скористатись підручними матеріалами). В жодному разі не торкайтесь та не пересувайте підозрілий предмет! Категорично заборонено користуватись засобами радіозв'язку чи мобільним телефоном поряд з небезпечним предметом, адже це може спровокувати вибух, - інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.

Забороняється здійснювати звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже вибухові речовини можуть бути отруйними та чутливими до нагрівання чи механічного впливу. Не дайте ворогу шансів відібрати ваше життя! Бережіть себе та Україну!

Нагадаємо, які бувають міни та як діяти, коли бачиш підозрілий предмет. Інформаційну сесію від "Асоціації саперів України" слухали вчителі вінницького ліцею. Під час мінілекції освітянам нагадали прості правила безпеки. Отримані знання присутні зможуть передати дітям на уроках в школі. 

Читайте також

Майже 100 гектарів землі незаконно обробили на Вінниччині
На Вінниччині директор агропідприємства завдав збитків громаді на понад мільйон гривень
Детальніше
Рятувальники знешкодили на Вінниччині артилерійський снаряд
Рятувальники знешкодили на Вінниччині артилерійський снаряд
Детальніше
Вийшла з дому й не повернулась поліція розшукує 14-річну школярку з Гайсинського району
Вийшла з дому й не повернулась: поліція розшукує 14-річну школярку з Гайсинського району
Детальніше
Вкрав сумку у 13-річної дитини – у Вінниці розшукали зловмисника
Вкрав сумку у 13-річної дитини – у Вінниці розшукали зловмисника
Детальніше
Перетворили Вінницю у транзитне місто для переправлення військовозобов'язаних через кордон
Перетворили Вінницю у транзитне місто для переправлення військовозобов'язаних через кордон
Детальніше
21-річна вінничанка вкрала дитячий візок з під’їзду багатоповерхівки у Стрижавці
Вінничанка вкрала дитячий візок з під’їзду багатоповерхівки у Стрижавці
Детальніше