Внаслідок обстрілу аеропорту ракетами в Гавришівці є загиблі

Внаслідок обстрілу аеропорту ракетами в Гавришівці є загиблі

21:08 06.03.2022

Сьогодні, шостого березня, начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов, Вінницький міський голова Сергій Моргунов та голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий провели спільний брифінг щодо ситуації в регіоні за останню добу.

Йшлось про наслідки ракетного обстрілу аеропорту в Гавришівці. На жаль, є втрати: як серед військових, так і серед цивільного населення. Керівники області та міста наголосили, що над Україною негайно потрібно закрити небо, адже кожного дня гинуть люди.

Начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов розповів про ракетний обстріл вінницького аеропорту в Гавришівці.

Крилаті ракети потрапили у наш аеропорт. Постраждали люди. Є втрати серед військових і цивільних. Завдяки злагодженим діям служби ДСНС локалізували і загасили пожежу, щоб не вибухнуло паливо в цистернах. За що окрема подяка особовому складу ДСНС Вінницької області. Для розбору завалів були залучені курсанти з нашого училища ДСНС та додаткова техніка. Ми далі будемо працювати, щоб розчистити територію і локалізувати задимлення, - каже Сергій Борзов.

Також Сергій Борзов наголосив на тому, що небо над Україною потрібно закрити негайно. Адже крім військових кожного дня гинуть і цивільні: діти, жінки, люди похилого віку.

Я закликаю всіх вінничан: коли ви чуєте сигнал тривоги - негайно ідіть в сховище!, - підкреслив Борзов.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів, що були удари і по цивільному аеропорту. І там під завалами знаходяться шість працівників комунального підприємства "Аеропорт Вінниця".

Їхній стан станом на зараз нам невідомий. Це Крепкий Микола, 1960 року народження; Барчук Олександр, 1971 року народження; Мельничук Олександр, 1991 року народження; Кондратьєв Олександр, 1991 року народження; Хижун Олексій, 1996 року народження та Драч Олександр, 1975 року народження. Завтра буде більш точна інформація. По критичній інфраструктурі в місті все працювало сьогодні в штатному режимі. Я хочу звернутись до підприємців – економіка і бізнес навіть в такій ситуації повинні працювати. Тому закликаю бізнес відновити виробництво продукції. Особливо продуктів харчування і того, що може бути в нагоді для медичних закладів, фронту і тим містам, які знаходяться в окупації чи в облозі.

Очільник Вінницької громади додав, що сьогодні у Вінниці знайшли прихисток 4000 біженців. Крім того, наша громада продовжує допомагати іншим містам. Зокрема, Харків отримав у вагоні потягу 30 тонн гуманітарної допомоги від вінничан.

Це цілий залізничний вагон. Також ми відправили кілька авто з продуктами та необхідними товарами на Київ. Прийшли з Польщі та Німеччини ще кілька вантажів та фур гуманітарної допомоги, - розповів Сергій Моргунов. Він також додав, що лише за останню добу було зібрано понад 40 тисяч підписів вінничан на підтримку вчорашніх звернень Вінницької міської ради до ООН, НАТО, країн ЄС, США та Великобританії щодо необхідності негайного закриття повітряного простору над Україною.

Голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий розповів, що загалом на Вінниччині наразі перебуває близько 23 тисяч біженців.

Але ми розуміємо, що їх набагато більше. Їх не встигають обліковувати. Умови створюються як в громадах, так і у Вінниці. Всі працюють над тим, аби людям надати найнеобхіднішу підтримку і допомогу. Думаю, що тут слід бути толерантними і вінничанам. Зараз великі черги на АЗС. Тому треба вибирати час, щоб не стояти в тих чергах разом з нашими транзитними гостями, які виїжджають з обстріляних регіонів, - каже Вячеслав Соколовий.

Також він наголосив на тому, щоб вінничани були обережними, адже почастішали шахрайські схеми у волонтерстві.

Волонтерська мережа працює. Дуже важливо, аби жителі Вінниччини працювали з тими волонтерськими центрами, яких знають. Адже є непоодинокі випадки намагання шахрайським способом заволодіти тим чи іншим майном. Тому працюймо в офіційному порядку і в офіційній мережі.

Embedded thumbnail for Внаслідок обстрілу аеропорту ракетами в Гавришівці є загиблі

Читайте також

Рашисти приховують кількість жертв і поранених на аеродромі в Криму
Рашисти приховують кількість жертв і поранених на аеродромі в Криму
Детальніше
Немирівська громада проводжає загиблого воїна-захисника
Немирівська громада проводжає загиблого воїна-захисника
Детальніше
У Вінниці вшанують пам’ять жертв вінницької трагедії 14 липня
У Вінниці вшанують пам’ять жертв вінницької трагедії 14 липня
Детальніше
Вінницька прокуратура оголосила про підозру зраднику, який здавав наші позиції ворогу
Вінницька прокуратура оголосила про підозру зраднику, який здавав наші позиції ворогу
Детальніше
Як відомий комік-стендапер з Вінниці виступав у бункері для військових
Як відомий комік-стендапер з Вінниці виступав у бункері для військових
Детальніше
167 день війни ЗСУ отримали півсотні турецьких бронетранспортерів
167 день війни: ЗСУ отримали півсотні турецьких бронетранспортерів
Детальніше