"Війна ще не закінчилась": фотовиставка у Вінниці, присвячена журналістам
У Вінниці відкрилась фотовиставка The War Is Not Over Yet ("Війна ще не закінчилась"), присвячена українським журналістам, які всьому світові доносять правду про війну, розв’язану росією проти України. Інколи ціною правди стає їхнє власне життя.
Проєкт покликаний розповісти про медійників і медійниць, які загинули, були поранені, опинились під обстрілами, у полоні або зазнали переслідувань від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Серед них — фотожурналіст Макс Левін, кореспондент Time Брент Рено, продюсерка Fox News Олександра Кувшинова, журналіст і військовослужбовець Олександр Махов та інші.
З 24 лютого від рук росіян загинули 37 українських і закордонних журналістів (дані станом на 27 липня). Вісім журналістів було вбито під час виконання професійних обов’язків, із них троє українських та п’ять іноземних. Двадцять дев’ять осіб загинули як учасники бойових дій або внаслідок російських обстрілів чи катувань, не під час виконання журналістських обов’язків, - про це повідомляє Інститут масової інформації.
Під час обстрілу Вінниці загинув "Борода"
34-м медійником, який загинув від початку повномасштабного вторгнення, став Володимир Даценко, якого рідні та друзі звали "Борода". Журналіст громадської організації "Дорожній контроль Вінниця", волонтер і захисник України, він загинув 14 липня у Вінниці внаслідок російського ракетного обстрілу. З 24 лютого "Борода" допомагав патрулювати місто, займався волонтерством. Боронив Україну як доброволець у складі підрозділу "Айдар". У день обстрілу Вінниці росіянами він привіз у приватну клініку свого побратима. Будівля медичного центру вигоріла вщент. Упродовж двох днів Даценко був у списку зниклих безвісти. 15 липня його загибель підтвердили. На місці знайшли обгоріле журналістське посвідчення.
Проєкт The War Is Not Over Yet — це вияв солідарності з українськими кореспондентами, які борються за правду, ризикуючи власним життям. Вони залишають свою професійну діяльність і стають до лав Збройних Сил України. Вони ведуть активну боротьбу на інформаційному фронті, фіксуючи перебіг війни і розповідаючи про неї правду світові. Завдяки українським журналістам, фотографам, операторам і фіксерам міжнародна спільнота дізнається про новини з фронту та бачить докази воєнних злочинів росіян, - повідомляє інформаційне агентство Міністерства оборони України АрміяInform.
Подія відбувається за підтримки Українського ПЕН, Інституту масової інформації, Центру прав людини ZMINA, Національного музею Революції Гідності, Львівського Медіафоруму, Премії імені Георгія Ґонґадзе, Вінницької міської ради та Музею Вінниці.
Нагадаємо, 18 серпня цього року в академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки прапорів, приуроченої до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України.