Вінниця в роки Другої світової: ставка Гітлера, нацистська окупація та пам’ять про жертв
8 травня у світі відзначають День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В історії нашої держави ця сторінка не лише про втрати людських життів і знищених міст, а й місця, які досі оповиті міфами.
Потрапивши під контроль ворога, Вінниця стала своєрідною столицею Третього рейху, адже у 1942-1944 роках на території Вінниччини та Житомирщини розміщувалися 5 стратегічних об’єктів німецької армії.
Поразка німецьких військ у боях під Сталінградом та під час Курської операції стали переломним моментом у ході Другої світової війни. І вже у березні 1944 го нацистський режим було витіснено з Вінниці та області.
Зараз про події 1939-1945 років на Вінниччині нагадують зокрема ставка Вервольф і найбільше солдатське кладовище Другої світової війни – Меморіал борців із нацизмом, на території якого поховані понад 4 тисяч військовослужбовців.
Друга світова війна принесла нашій державі непоправні втрати – загинули майже 9 мільйонів українців. Та це лише приблизно. Точні цифри науковці і досі не можуть назвати.
Події тих років залишили трагічний слід у кожній українській родині, так само як і зараз залишає сучасна російсько-українська війна.
Нагадаємо, у День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, у Вінниці вшанували всіх, хто віддав життя у боротьбі з нацизмом і хто загинув від рук агресора. Про це інформують у Вінницькій облраді.