Вінниця стала лідером “рейтингу прозорості”, а область - друга серед регіонів

Вінниця стала лідером “рейтингу прозорості”, а область - друга серед регіонів

11:29 11.03.2021

Приємна новина – вчора Міжнародний центр перспективних досліджень представив результати Рейтингу прозорості українських міст та регіонів за підсумками 2020 року. Вінниця стала лідером серед міст, а Вінницька область – другою серед регіонів...

Про це 11 березня повідомив на своїй сторінці у Фейсбук Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

За його словами, фахівці проаналізували 77 різних параметрів прозорості роботи по кожній з міських рад 50 міст – складання бюджету, державні закупівлі, соціальні та адміністративні послуги, кадрова й інформаційна політика, участь громадян та інші. 

Ці щорічні дослідження проводяться з 2017 року. Відтоді Вінниця у рейтингу прозорості міст постійно була в трійці лідерів, але очолила його вперше з показником 99 балів зі 100 можливих. Гарний стимул для всієї міської команди спільно з громадою далі розвивати рідне місто! - коментує приємну новину мер міста.

Відомо, що друге місце серед міст у рейтингу посів Хмельницький, третє – Сєвєродонецьк. До першої десятки увійшли також Дніпро, Київ, Бахмут, Тернопіль, Кам’янське, Кропивницький та Мукачево.

Експерти під час презентації результатів пояснили, що для визначення рівня прозорості були використані відповіді на опитувальник, відповіді на запити на інформацію, направлені через третю особу ("запит таємного клієнта"), також була проаналізована інформація у відкритому доступі на офіційних сайтах і з профілів муніципалітетів у соціальній мережі Фейсбук.

Рейтинг є особливо актуальним у зв’язку з децентралізацією в Україні й передання функцій влади на місця. Якщо раніше місцеві бюджети й рішення контролювалися з центру, то зараз більше влади переходить на місця. Місцева влада стає цікавішою й важливішою для людей, відповідно, за нею посилюється громадський контроль, - розповів експерт МЦПД Єгор Киян.

Експерти Міжнародного центру перспективних досліджень підкреслюють, що Рейтинг прозорості областей і міст України є важливим механізмом контролю громадськості за місцевою владою в умовах проведеної реформи децентралізації. Проведення цих досліджень, покликаних підвищувати ефективність органів місцевого самоврядування, громадянського суспільства та державного управління у сфері регіональної політики та відкритості місцевої влади фінансово підтримує посольство США в Україні. 

Додамо, що детально ознайомитись із Рейтингом можна на сайті проєкту.

Нагадаємо, Сергій Моргунов очолив рейтинг відповідальності українських мерів.

Читайте також

Технічний університет — лідер серед вишів Вінниці
Детальніше
Сергій Моргунов представив Вінницю на Конференції з питань відновлення України в Берліні
Детальніше
Рейтинг міст з доступності для людей з інвалідністю очолила Вінниця
Детальніше
Вінниця цьогоріч прийняла третій Всеукраїнський діалог «Громади – ветеранам»
Детальніше
Вінниця – лідер за індексом економічного зростання та якості послуг в Центральному регіоні
Детальніше
Дві вінницькі громади потрапили у рейтинг найспроможніших в Україні
Детальніше