Вінниця приєдналася до Глобальної мережі міст, що навчаються ЮНЕСКО

Вінниця приєдналася до Глобальної мережі міст ЮНЕСКО, що навчаються

Сьогодні 20:06

Вінницька громада офіційно приєдналася до Глобальної мережі міст ЮНЕСКО, що навчаються: від розвитку практичних навичок у дітей і молоді до опанування нових професій, цифрових умінь та перекваліфікації в дорослому віці.

Проєкт підтримує активність дітей та молоді, а також людей старшого віку та відкриває більше доступних і інклюзивних можливостей для людей з інвалідністю й вразливих груп населення.

Членство в мережі дає місту нові партнерства, обмін досвідом з громадами з усього світу, участь у міжнародних подіях та спільних освітніх ініціативах. А ще – це відповідальність: щороку міста звітують, як саме розвивають освіту і що змінюють для своїх жителів.

Для нас це можливість ефективніше розвивати освіту для дорослих, залучати додаткові ресурси та іноземний досвід. А ще – це важливе міжнародне визнання нашої роботи, – зазначає Вінницький міський голова Сергій Моргунов. – Ще п’ять років тому ми підписали Меморандум про партнерство з Німецьким об’єднанням народних університетів та Центром «Поділля-Соціум» щодо освіти дорослих. Саме за ініціативи цієї громадської організації Вінниця подала заявку на вступ до мережі. Крім того, принципи безперервної освіти закладені в Стратегії розвитку Вінниці 3.0. І навіть в умовах війни ми інвестуємо в освіту та формуємо суспільство, в якому отримання диплома – це початок навчання.

Навчання у Вінниці охоплює всі покоління. Йдеться не лише про школи чи університети. Це дитячі гуртки й позашкільна освіта, бібліотеки, культурні простори, громадські ініціативи, курси для дорослих, навчання на робочому місці, волонтерство та цифрові сервіси.

В Україні відбір міст до цієї мережі проходить через національний підрозділ ЮНЕСКО в Києві. Щороку подати можуть лише кілька громад. Цього разу міжнародну підтримку отримали Харків і Вінниця.

Людський капітал – є ключовим орієнтиром Вінниці у наступних стратегічних циклах. Особливо, враховуючи воєнний контекст. Тому такі мережі й можливості є важливими для нас як інструмент, як працювати з людьми в різні періоди життя, як реінтегровувати ветеранів, і зрощувати молодь і давати можливість для навчання дорослим, – зазначає директорка КП «Інститут розвитку міст» Янна Чайковська.

Важливу роль у цьому процесі відіграють і громадські організації, які вже сьогодні працюють з навчанням дорослих, ветеранів та різних спільнот, допомагаючи втілювати ідею освіти впродовж життя на практиці.

Глобальна мережа міст, що навчаються – це про міста, які інвестують у людей. Про навчання не лише в школі чи університеті, а впродовж усього життя. Для Вінниці це міжнародне визнання того, що міст уже рухається в цьому напрямку. Участь у мережі дає нові партнерства, обмін досвідом і можливість бути частиною світової спільноти міст, які розвиваються через освіту. Але водночас це і відповідальність – тримати планку, щороку показувати реальні результати й робити освіту доступною та корисною для кожного мешканця громади, – розповідає директор ГО «Поділля Соціум» Сергій Проценко.

Вінниця інвестує у знання, навички та розвиток своїх мешканців і створює місто, де можна вчитися протягом усього життя.

Нагадаємо, 150-річчя від дня народження видатного вінничанина Миколи Леонтовича, автора всесвітньо відомого «Щедрика» включили до календаря ЮНЕСКО. Про це інформує Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

Читайте також

У Вінниці обговорили найновіші програми підтримки та зміни в законодавстві стосовно переселенців
У Вінниці обговорили найновіші програми підтримки та зміни в законодавстві стосовно переселенців
Детальніше
Директор Подільського ліцею став лауреатом Премії Верховної Ради України
Директор Подільського ліцею став лауреатом Премії Верховної Ради України
Детальніше
У Вінниці обговорювали хід реалізації проєкту «Рух без бар’єрів»
У Вінниці обговорювали хід реалізації проєкту «Рух без бар’єрів»
Детальніше
Передсвяткові майстерки проводять у Вінниці для дітей з особливими освітніми потребами
Передсвяткові майстерки проводять у Вінниці для дітей з особливими освітніми потребами
Детальніше
Наскільки готова Вінницька громада жити за фінансовими орієнтирами 2026 року
Наскільки готова Вінницька громада жити за фінансовими орієнтирами 2026 року
Детальніше
У Вінниці морпіхи з двох бойових бригад навчали цивільних керувати дронами
У Вінниці морпіхи з двох бойових бригад навчали цивільних керувати дронами
Детальніше