Вінниця прощається із 24-річним Героєм — загинув на Запорізькому напрямку

Вінниця прощається із 24-річним Героєм — загинув на Запорізькому напрямку

11:26 23.10.2023

Микола Дерун боронив суверенітет та територіальну цілісність України від початку повномасштабного російського вторгнення. Саме тоді у юнака завершувався термін строкової армійської служби, до демобілізації залишалися лічені дні. 

Єдиним правильним рішенням, яке міг тоді для себе обрати – це воювати із ворогом, уклавши військовий контракт. Його бойовою родиною стала 15-та бригада оперативного призначення Національної гвардії України, що згодом отримала назву «Кара-Даг». А сам Микола – позивний «Хаскі». З ним нещадно бив рашистів на Запорізькому напрямку: від Оріхова до Мелітополя. 

Останній бій прийняв під селом Вербове 17 жовтня 2023 року. Серце воїна зупинилось у 24 років… З війни на нього чекали мама, тато та брат.

Як розповів батько полеглого Героя, життя його сина, хоч і було схоже на свічку, але залишило по собі багато тепла. 

Наш Миколка мав багато друзів та захоплень. Найбільше, звичайно, як усі хлопці в дитячі роки любив поганяти м’яча на футбольному полі, – каже Віктор Володимирович. – Він був гарним сином – справжнім та відданим, — каже батько.

Микола Дерун народився 4 січня 1999 року у Вінниці. Тут же зростав і навчався. Після закінчення 3-ї міської загальноосвітньої школи, вступив до Вінницького національного аграрного університету на факультет економіки та підприємництва.

Микола ще шукав своє професійне покликання. Не знаю, чи пов’язав би він подальше життя із військовою службою, чи бачив себе цивільним, але однозначно, в будь-якому випадку залишився б вірним собі, своїм принципам: честі та справедливості, любові та вірності,– розповідає батько Героя. – Мабуть, звідси й його позивний – «Хаскі». Із собакою такої породи Миколка надіслав кілька своїх фронтових фото. На жаль, розпитати більше ми не могли і тепер уже не зможемо… Клята війна!

  • Поминальну панахиду за Захисником відслужать у Спасо-Преображенському кафедральному соборі.
  • Поховають воїна на Алеї Слави Сабарівського кладовища.

Нагадаємо, під мінометним обстрілом загинув хоробрий воїн із Тульчинської громади Віталій Щербатий. Про це інформує Тульчинська районна військова адміністрація.

Читайте також

Бізнес «під ключ» для захисників у Вінниці запровадили ваучери на франшизу та маркетинг
Бізнес «під ключ» для захисників: у Вінниці запровадили ваучери на франшизу та маркетинг
Детальніше
На Вінниччині пішла з життя відома майстриня бубнівської кераміки
На Вінниччині пішла з життя відома майстриня бубнівської кераміки
Детальніше
ДНК-експертиза підтвердила найгірше Гайсинщина прощається з молодим розвідником
ДНК-експертиза підтвердила найгірше: Гайсинщина прощається з молодим розвідником
Детальніше
Остання мелодія саксофона на Донеччині загинув відомий вінницький музикант і воїн
Остання мелодія саксофона: на Донеччині загинув відомий вінницький музикант і воїн
Детальніше
Вшановуємо пам'ять Героїв-земляків
Вшановуємо пам'ять Героїв-земляків
Детальніше
Капітан медслужби з Вінниччини Олег Раковський отримав третю державну нагороду за рік
Капітан медслужби з Вінниччини Олег Раковський отримав третю державну нагороду за рік
Детальніше