Вінниця отримає нову партію швейцарських трамваїв - ще зручніших для пасажирів

Вінниця отримає нову партію швейцарських трамваїв - ще зручніших для пасажирів

16:38 23.12.2020

Розпочинаємо другу фазу нашої співпраці зі швейцарськими партнерами. Сьогодні підписали Угоду про передачу першої партії – 35 трамваїв Tram2000

Про це 23 грудня повідомив на своїй сторінці у Фейсбук Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Приємно, що співробітництво з Вінницею,  яке триває з 2006 року, швейцарська сторона вважає ефективним та плідним. Спільно ми працюємо не тільки у сфері транспорту і мобільності. Але саме завдяки проєкту "Цюріхські трамваї" місто повністю оновило трамвайний парк і покращило якість перевезень. Впродовж 2007-2011 років цюріхська транспортна компанія VBZ передала Вінниці 116 вагонів. З 2022 року ми очікуємо надходження першої партії трамваїв Tram2000 з Цюріха. Ці вагони більш сучасні за "Карпфени" і "Міражі", які зараз курсують нашим містом. Вони зручніші для пасажирів - мають м'який хід та комфортний салон, оснащені електронною системою управління. Також ці трамваї споживають менше електроенергії, тож, економні, - пише мер.

За його словами, на наступний рік Вінниця спільно з партнерами має здійснити усі підготовчі роботи. 

Персонал Вінницької транспортної компанії пройде стажування у Цюріху. Також маємо узгодити всі юридичні деталі на міждержавному рівні, - додає мер. Загальна вартість проєкту становить 3,55 млн швейцарських франків. Швейцарія інвестує 3,25 млн, решта - внесок Вінницької громади на адаптацію рухомого складу до нашого законодавства і стандартів. Сподіваюсь, що ми так само успішно реалізуємо ІІ фазу проєкту, адже маємо відповідний досвід з минулих років. І вже з 2025 можемо приступити до нового етапу - отримання чергової партії швейцарських трамваїв, адже всього Цюріх готовий надати для Вінниці 70 вагонів Tram2000. Важливо, що наші дружні зв'язки зі Швейцарською Конфедерацією, Посольством Швейцарії в Україні продовжуються і поглиблюється. Вдячні партнерам за підтримку у розвитку нашої громади. Адже покращення громадського транспорту - це один із пріоритетів  проєкту Стратегії “Вінниця 3.0”, - наголошує Сергій Моргунов.

Нагадаємо, Вінницькому трамваю виповнилось 107!

Embedded thumbnail for Вінниця отримає нову партію швейцарських трамваїв - ще зручніших для пасажирів

Читайте також

П'яний водій тікав від поліцейських і злетів у кювет на трасі під Вінницею
П'яний водій тікав від поліцейських і злетів у кювет на трасі під Вінницею
Детальніше
Укрзалізниця запускає суперсучасні вагони, що курсуватимуть через Вінницю
Укрзалізниця запускає суперсучасні вагони, що курсуватимуть через Вінницю
Детальніше
Битва за маршрути як у Вінниці ветерани стають до керма та технічного обслуговування транспорту
Битва за маршрути: як у Вінниці ветерани стають до керма та технічного обслуговування транспорту
Детальніше
“Укрзалізниця” запускає нові жіночі купе у потягах, що курсують через Вінницю
“Укрзалізниця” запускає нові жіночі купе у потягах, що курсують через Вінницю
Детальніше
Затримки понад годину що сталося на залізничній дільниці до Козятина
Затримки понад годину: що сталося на залізничній дільниці до Козятина
Детальніше
У Вінниці через пошкоджену опору перекрили рух тролейбусів у бік Немирівського шосе
У Вінниці через пошкоджену опору перекрили рух тролейбусів у бік Немирівського шосе
Детальніше