Вінниця отримала офіційний статус "Громада, дружня до дітей та молоді"

Вінниця отримала офіційний статус "Громада, дружня до дітей та молоді"

10:00 08.12.2021

7 грудня Вінниця отримала офіційний статус ЮНІСЕФ "Громада, дружня до дітей та молоді". Наше місто стало одним з перших в Україні, кому присудили почесне звання.

Міжнародну відзнаку вручили під час саміту "Діти 2021" у Києві.

Для нас дуже відповідально бути частиною всесвітньої мережі громад, які створюють середовище, дружнє до дітей і молоді. Ця глобальна ініціатива ЮНІСЕФ об'єднує 35 муніципалітетів в Україні та понад 3000 – у світі, - каже Сергій Моргунов.

Рішення про присвоєння Вінниці почесного статусу ухвалила Рада партнерів Ініціативи "Міста, дружні до дітей" (Child Friendly Cities). Цьому передувало приєднання міста до Ініціативи у 2018 році, прийняття плану дій та незалежний аудит його виконання.

Важливо, щоб кожна дитина у Вінниці відчувала себе захищеною і мала всі умови для повноцінного та інклюзивного розвитку – у садочках, школах, клубах за інтересами і спортивних секціях. Щоб їм було комфортно у рідному місті. Це пріоритет нашої команди. Вдячний партнерам з ЮНІСЕФ за визнання успіхів громади, сподіваємося на подальшу співпрацю, – зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Мер Вінниці Сергій Моргунов: "Вінниця отримала офіційний статус "Громада, дружня до дітей та молоді"

Участь в Ініціативі відкриває можливості для підтримки Фондом нових ідей у сфері молодіжної політики. Ключові напрями роботи щодо розвитку комфортного середовища для дітей і молоді відображені у Стратегії "Вінниця 3.0". Отримання відзнаки ЮНІСЕФ "Громада, дружня до дітей та молоді" ще раз підтверджує, що громада впевнено будує стале майбутнє для кожної дитини та молодої людини у Великій Вінниці.

У 2018 році Вінниця стала учасником глобальної ініціативи Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) "Громада, дружня до дітей та молоді". 5 жовтня 2018 року було підписано Меморандум про наміри та взаємодію між Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Вінницькою міською радою. 11 грудня 2018 року у м. Києві на Всеукраїнському форумі, організованому ЮНІСЕФ в Україні, Вінниця отримала статус кандидата у громади, дружні до дітей та молоді.

У 2019 році Вінниця виграла престижну премію "Child Friendly Cities Inspire Awards" серед найбільш дружніх до дітей міст у світі. Цією премією ЮНІСЕФ відзначає найкреативніші, найінноваційніші та надихаючі рішення міст для розвитку дітей і молоді, — інформує Вінницька міська рада.

Мер Вінниці Сергій Моргунов: "Вінниця отримала офіційний статус "Громада, дружня до дітей та молоді"

Перемогу Вінниці приніс проєкт шкільного бюджету участі, що став найкращим у світі прикладом залучення дітей до міського врядування. Впровадження цього конкурсу фінансується з міського бюджету з метою реалізації ідей учнів, спрямованих на покращення шкільного життя.

"Громада, дружня до дітей та молоді" - це ініціатива ЮНІСЕФ, спрямована на підтримку місцевої влади у реалізації ними прав дітей. Глобально ініціатива впроваджується з 1996 року. 

Мер Вінниці Сергій Моргунов: "Вінниця отримала офіційний статус "Громада, дружня до дітей та молоді"

Разом з Вінницею першими українськими громадами, які отримали офіційний статус учасника Ініціативи, стали Бахмут та Львів.

Нагадаємо, 9 листопада у Вінниці зустрілмися представники Дитячого фонду ООН з мером Вінниці Сергієм Моргуновим та Координаційною радою з реалізації Ініціативи "Громада, дружня до дітей та молоді".

Embedded thumbnail for Вінниця отримала офіційний статус "Громада, дружня до дітей та молоді"

Читайте також

Від робототехніки до кулінарії у Вінниці для школярів провели Ярмарок професій
Від робототехніки до кулінарії: у Вінниці для школярів провели Ярмарок професій
Детальніше
У Піщанській громаді дитячий гурт «Дебют Band» зібрав кошти для Нацгвардії
У Піщанській громаді дитячий гурт «Дебют Band» зібрав кошти для Нацгвардії
Детальніше
Майбутнє українських міст вирішували у Франції мер Вінниці залучав світових лідерів до відновлення України
Майбутнє українських міст вирішували у Франції: мер Вінниці залучав світових лідерів до відновлення України
Детальніше
У Вінниці для дітей із табору «ЯМаріуполь.Родина» організували розваги в «Країні мрій»
У Вінниці для дітей із табору «ЯМаріуполь.Родина» організували розваги в «Країні мрій»
Детальніше
Голос міст у порядку денному G7 як Вінниця представляє свій досвід стійкості на престижному саміті у Франції
Голос міст у порядку денному G7: як Вінниця представляє свій досвід стійкості на престижному саміті у Франції
Детальніше
Тріумф попри травми чим юні танцюристки з Калинівки підкорили серця світових хореографів
Тріумф попри травми: чим юні танцюристки з Калинівки підкорили серця світових хореографів
Детальніше