Вінниця отримала 10 ампул дифтерійного антитоксину

Вінниця отримала 10 ампул дифтерійного антитоксину

21:38 21.01.2025

Вінниця отримала 10 ампул дифтерійного антитоксину — препарат має критично важливе значення у медицині.

Про це 21 січня інформує Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб.

У рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я України та World Health Organization Ukraine Україна отримала 249 ампул дифтерійного антитоксину. Центр громадського здоров’я розподілив отримані ліки в усі регіони. Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб отримав 10 ампул, - йдеться у повідомленні.

Медики зауважують, що цей препарат має критичне значення для запобігання небезпечних для життя уражень верхніх дихальних шляхів, серцевої та нервової систем під час лікування дифтерії.

У разі відсутності щеплення або відмови від вакцинації проти дифтерії важкість захворювання буде відігравати ключову роль. Антитоксин не лікує інфекцію, але є ключовим засобом для запобігання токсичним ураженням організму під час лікування пацієнтів у медзакладах, – пояснив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За його словами, вакцинація дітей та ревакцинація серед дорослих залишається першочерговим кроком для запобігання тяжким наслідкам цього захворювання, вакцина – безоплатна і доступна у всіх областях. Саме тому і дорослим, і дітям важливо перевірити вакцинальний статус та ревакцинуватись в разі пропуску щеплення за графіком.

Протидифтерійна сироватка застосовується для лікування хворих на дифтерію для нейтралізації дифтерійного токсину, її слід ввести хворому якнайшвидше, – підкреслила завідувачка відділу імунопрофілактики Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Айнур Жумабекова.

Щеплення проти дифтерії

Щеплення проти дифтерії проводять дітям і дорослим згідно з Національним календарем щеплень. Після останнього щеплення за календарем у 16 років – кожні 10 років дорослим рекомендована ревакцинація.

Вакцина проти дифтерії є в усіх регіонах країни. Вакцинація — безоплатна, зробити її можна, записавшись на прийом до сімейного лікаря.

Нагадаємо, сорок вінничан отримали щеплення проти дифтерії та правця у “містечку здоров'я”, яке діяло у Вінниці на Європейській площі. Про це інформує Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Читайте також

Безпека та доступність як зміняться головні лікарні Вінниці, де лікують ветеранів
Безпека та доступність: як зміняться головні лікарні Вінниці, де лікують ветеранів
Детальніше
50 годин безоплатного релаксу та здоров’я особлива пільга для вінницьких захисників
50 годин безоплатного релаксу та здоров’я: особлива пільга для вінницьких захисників
Детальніше
На Вінниччині вперше провели ХІІ Чемпіонат України з екстреної медичної допомоги
На Вінниччині вперше провели чемпіонат України з екстреної медичної допомоги
Детальніше
Майбутнє української медицини вирішували на Вінниччині подробиці візиту Президента НАМН
Майбутнє української медицини вирішували на Вінниччині: подробиці візиту Президента НАМН
Детальніше
Студенти та комунальники Вінниці влаштували толоку в таборі для маріупольських родин
Студенти та комунальники Вінниці влаштували толоку в таборі для маріупольських родин
Детальніше
Хто контролюватиме головних лікарів Вінниччини облрада запускає наглядові ради
Хто контролюватиме головних лікарів Вінниччини: облрада запускає наглядові ради
Детальніше