Вінницький рятувальник звільняє від мін Чернігівщину, Харківщину та Херсонщину

Вінницький рятувальник звільняє від мін Чернігівщину, Харківщину та Херсонщину

11:16 26.08.2023

Вінницький рятувальник звільняє від смертоносних пасток Чернігівщину, Харківщину та Херсонщину — продовжує виконувати завдання навіть попри нещодавнє поранення.

Історію героя переповіли 25 серпня у головному управлінні ДСНС України у Вінницькій області.

Знайомтеся, старший водій-сапер Андрій Маковійчук з Вінниччини. Головний майстер-сержант, так тепер звучить звання випускника Вінницького училища ЛДУ БЖД, який у 2017 році прийшов служити у вінницький гарнізон ДСНС, — йдеться у повідомленні.

Андрію 28 років. Він справно виконує поставлені бойові завдання. Постійно залучається до проведення розмінувань не лише на території області, а й в інших областях. Зокрема, був рятувальник на ротаціях ще до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. 

Разом із піротехнічним розрахунком вінницький рятувальник побував у таких регіонах:

  • Чернігівщина, 
  • Харківщина,
  • Херсонщина. 

З Херсонської області вінничанин повернувся десять днів тому.  

Вінницький рятувальник звільняє від мін Чернігівщину, Харківщину та Херсонщину

Вінницький сапер налаштований рішуче йти до мети та нести службу в одному із найризикованіших підрозділів — частині піротехнічних робіт та підводного розмінування. Не зламало непохитність вибору професії Андрія навіть цьогорічна березнева надзвичайна подія, коли рятувальник, спільно з трьома вінницькими колегами отримав поранення. 

Про цей випадок Андрій говорить не охоче. Каже, то дрібниця.

Звісно, що в перші секунди, коли здетонував снаряд напружилися всі, та ненадовго, бо зраділи, що у свідомості та руки й ноги на місці. Єдине, що налякалися найрідніші, коли я їм подзвонив і сказав, що трохи справи пішли не позаяк мали б бути, — додає вінничанин. 

Наш надзвичайник оптиміст, навіть про неприємні моменти говорить із посмішкою на обличчі. Запевняє, що жити потрібно з позитивними думками й вірою в Перемогу. 

Треба насолоджуватись цим життям, насолоджуватись кожною миттю, кожною дрібницею, радіти сонцю та вітру. Дякувати за кожен новий день життя. І, дякувати тим, хто боронить нашу країну. Дякувати їм щохвилини, щосекунди, незважаючи ні на що, ні на війну, ні на втрати, ні на поразки, — говорить вінницький герой.

Нагадаємо, 13 рятувальників пройшли Міжнародні курси з догоспітальної допомоги при травмах. Протягом двох днів надзвичайники розрізняли травми, проводили місцевий і травма-огляд постраждалих, включаючи ушкодження голови, хребта, кінцівок, грудної клітки та живота.

Читайте також

У Вінниці націоналізують завод російського олігарха
Детальніше
Вінницьке СБУ зібрало докази провини ще одного російського ката
Детальніше
У Гайсині згоріла квартира на восьмому поверсі багатоповерхівки
Детальніше
Попри спроби росіян знищити критичну інфраструктуру, Вінниця готується забезпечити містян водою і теплом
Детальніше
Вінниця проводжає у вічність полеглого воїна десантно-штурмової бригади
Детальніше
Американська компанія допоможе вінницькому гарнізону в рамках гуманітарного розмінування
Детальніше