Вінницького бійця відзначили почесним нагрудним знаком Головнокомандувача ЗСУ – «Срібний хрест»

Вінницького бійця відзначили почесним нагрудним знаком Головнокомандувача ЗСУ – «Срібний хрест»

Вчора 14:23

Військовослужбовця 66 ОМБр імені Мстислава Хороброго, капітана Андрія Демяненка відзначили почесним нагрудним знаком Головнокомандувача ЗСУ – «Срібний хрест».

Про це 30 травня сповістили побратими вінницького захисника.

Уродженець Вінниці Андрій Демяненко, 29 листопада 1992 р.н. – людина, яка з перших днів повномасштабного вторгнення стала до лав Збройних Сил України та продовжує боронити нашу країну, - йдеться у повідомленні.

Патріотизм, любов до Батьківщини та повага до військової справи були для Андрія не просто словами – ці цінності прищеплювались йому з дитинства. У 2010 році завершив навчання у Вінницькій школі №26. У 2015 році здобув ступінь магістра у Вінницькому торговельно-економічному інституті. Пройшов військовий вишкіл у Житомирському військовому інституту ім.Корольова, де отримав звання молодшого лейтенанта.

Працював у сфері виробництва та поліграфії – зокрема, в компанії «Axioma», а згодом – у столиці, в підприємствах «УКРЕНЕРГО-АЛЬЯНС» та «24 Print». А коли розпочалось повномасштабне вторгнення, без вагань став до лав Збройних сил України.

Вінницького бійця відзначили почесним нагрудним знаком Головнокомандувача ЗСУ – «Срібний хрест»

Вінничанин брав безпосередню участь у бойових діях на Харківщині, Донеччині та Луганщині. У складі 1 окремого стрілецького батальйону він брав участь у звільненні міста Лиман Краматорського району Донецької області, а також у боях за Площанку, Нововодяне та Балку Журавку Сватівського району Луганської області. 

Бойовий шлях Андрія – це приклад для нової генерації українських офіцерів. Від командира взводу до командира роти – він пройшов цей шлях з гідністю. Його відзначають як рішучого, дисциплінованого й витривалого лідера. У найгарячіші моменти боїв він особисто розподіляв бійців по позиціях, коригував вогонь, оперативно приймав рішення та неодноразово стримував натиск ворожих сил у зоні відповідальності 1 окремого стрілецького батальйону, 66 ОМБр імені Мстислава Хороброго, - кажуть побратими.

З грудня 2023 по листопад 2024 року стрілецька рота під його командуванням обороняла позиції у районі Балки Журавки (Невське) на Луганщині. У цей період противник, накопичивши сили та засоби, із застосуванням мінно-артилерійських обстрілів і танкового вогню та залученням значної кількості живої сили, здійснював численні спроби прориву лінії оборони в зоні відповідальності 1 окремого стрілецького батальйону. У ході інтенсивних вогневих зіткнень зі штурмовими групами противника капітан Андрій Демяненко утримав рубіж оборони попри чисельну перевагу ворога.

Та й тепер бойовий підрозділ вінницького капітана мужньо та самовіддано боронить українську землю на ввірених ділянках Луганської та Донецької областей.

Бійці шанують його за людяність і справедливість, вважаючи справжнім лідером, - додають ті, хто служить з ним поряд.

Нагадаємо, ще одного Захисника із Липовецької громади Головнокомандувач Збройних Сил України Генерал Олександр Сирський відзначив «Золотим хрестом». Про це інформує Липовецька міська рада.

Читайте також

У “Резерв+” тепер відображаються дані про інвалідність
У Резерв+ тепер відображаються дані про інвалідність
Детальніше
Вшановуємо пам'ять Героїв-земляків
Вшановуємо пам'ять Героїв-земляків
Детальніше
У Козятинській громаді відкрили меморіальну дошку на честь молодого Героя
У Козятинській громаді відкрили меморіальну дошку на честь молодого Героя
Детальніше
Воїн з Теплика отримав «Золотий хрест» від Головнокомандувача
Воїн з Теплика отримав «Золотий хрест» від Головнокомандувача
Детальніше
У Вінниці сім'ї загиблих героїв отримали сертифікати на комплексне обстеження зору
У Вінниці сім'ї загиблих героїв отримали сертифікати на комплексне обстеження зору
Детальніше
Образи християнських святих на 15 іконах зобразили вінницькі військовослужбовці
Християнських святих на 15 іконах зобразили вінницькі військовослужбовці
Детальніше