Вінницьке протезно-ортопедичне підприємство повертає людям можливість ходити

Вінницьке протезно-ортопедичне підприємство повертає людям можливість ходити

16:51 26.08.2022

Попри солідний вік, на Вінницькому казенному експериментальному протезно-ортопедичному підприємстві впровадженні європейські стандарти протезування, а матеріали закуповуються в Німеччині, Канаді та Японії. Тут працює 115 працівників, кожен з яких робить все можливе аби повернути людям можливість повноцінно жити.

Підприємство здійснює протезування верхніх кінцівок (плеча та передпліччя, руки, кисті) та нижніх кінцівок (стегна, гомілки, стопи, шино-шкіряний протез). Протезно-ортопедична продукція виготовляється лише за індивідуальними замірами з якісної шкіри, з використанням високоякісних сертифікованих комплектуючих та визнається найкращою у галузі.

Лікарі підприємства індивідуально та з урахуванням побажань пацієнта підбирають комплектуючі, щоб протез забезпечив впевнений рух будь-де і будь-коли, – зазначає директор Вінницького казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства Валентин Салманов. – Ми використовуємо лише високоякісні сертифіковані комплектуючі провідних виробників Німеччини, Японії, Канади та інших країн.

Вінницьке протезно-ортопедичне підприємство повертає людям можливість ходити

Також тут розгорнуто єдине в області стаціонарне відділення первинного та складного протезування, яке фінансується державним коштом. Пацієнти мають можливість повністю безкоштовно пройти комплексний курс реабілітації від моменту виготовлення протеза до повної адаптації до нього.

Стаціонар у нас облаштований спеціально для людей з обмеженими можливостями, згідно зі стандартами, – зазначає Валентин Салманов. – Але водночас ми завжди дослуховуємось до пацієнтів і робимо все можливе, аби період протезування та реабілітації пройшов максимально комфортно для них.

У разі неможливості прибути в стаціонар самостійно, пацієнтів безкоштовно доставляють до міста Вінниці та у зворотному напрямку виїзними медичними бригадами. Також мобільна бригада, у складі протезиста та лікаря, здійснюють виїзди до пацієнтів для протезування прямо додому.

Вінницьке протезно-ортопедичне підприємство повертає людям можливість ходити

На підприємстві за індивідуальними замірами та лише з високоякісної шкіри виготовляється взуття з ортопедичними властивостями та устілки. Особи з інвалідністю мають право на безкоштовне отримання двох пар взуття (діти – до чотирьох в рік). Крім того, особи з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва, мають право на безкоштовне виготовлення устілок.

Ортези та допоміжні засоби

Також на підприємстві виготовляють ортези та інші допоміжні засоби серед яких: 

  • корсети (жорсткі та напівжорсткі, коректори постави, головотримачі), 
  • бандажі (грижові, лікувальні, профілактичні), 
  • рукавиці для захисту кистей рук, 
  • стремена Павлика, 
  • шина Шнейдерова, 
  • шина Шанца, 
  • шина Віленського.
Вінницьке протезно-ортопедичне підприємство повертає людям можливість ходити

Ми робимо все для того, аби ті пацієнти, які приїхали до нас на інвалідному візку, після протезування могли самостійно вийти через головний вхід, – каже Валентин Салманов.

Нагадаємо, надсучасні та мобільні протези виготовляють у Вінниці. Враховують вік, зріст, вагу і навіть спосіб життя пацієнтів. Протези вінницького виробництва не поступаються за якістю – європейським. Збирають їх з імпортних комплектуючих.

Читайте також

Вінницький центр онкології отримав новий автомобіль "швидкої"
Детальніше
Як працює принцип допомоги "Рівний-рівному"
Детальніше
Вінниця підготувала допомогу для бійців на харківському, донецькому та придністровському напрямках
Детальніше
Громада міста-побратима закупила для Вінниці наркозну станцію і транспортний ШВЛ
Детальніше
Протягом двох тижнів у Вінниці можна безкоштовно обстежити шкіру на новоутворення
Детальніше
У Подільському регіональному центрі онкології триває "Тиждень здорової шкіри"
Детальніше