Вінницьке ОСББ завдяки державній та міській програмам економить на теплі близько 40%

Вінницьке ОСББ завдяки державній та міській програмам економить на теплі близько 40%

12:11 18.02.2025

Додали до тарифу 5 гривень і модернізували будинок на більш ніж 8 мільйонів. Вінницьке ОСББ завдяки державній та міській програмам економить на теплі близько 40%.

Вінницьке ОСББ «Вікторія-42А» завершило модернізацію свого 80-квартирного будинку. В межах проєкту в багатоповерхівці повністю утеплили зовнішні стіни, встановили індивідуальний тепловий пункт, оновили будинкову систему теплопостачання, зокрема, провели теплоізоляцію трубопроводів системи опалення та встановили автоматичні клапани для балансування системи опалення. Завдяки цьому, споживання теплової енергії в будинку зменшилось приблизно на 40%, а температуру повітря в помешканнях можна регулювати просто з мобільного телефону. При цьому робити це можна не лише загалом на будинок, а й окремо “по стояках”. Таким чином, вдається досягти комфортної температури по всьому будинку, уникаючи ситуації, коли в одних квартирах надто тепло, а в інших - навпаки.

Як розповідає голова правління ОСББ «Вікторія-42А» Олександр Гаврилюк, такий результат став можливим завдяки участі в програмах «Енергодім» Фонду енергоефективності та кредитуванню через МКП «Вінницький фонд муніципальних інвестицій».

Будинок, збудований у 1990 році та складається з 2 під’їздів та 80 квартир. Реалізація проєкту розпочалась на початку 2024 року, будівельні роботи тривали менше ніж рік.

Якщо раніше в нас в одних квартирах було холодно, а в інших спекотно так, що люди були змушені відкривати вікна під час опалювального сезону. То сьогодні по всіх квартирах у нас приблизно 20-21 градус тепла. І це регулюється не відкритими вікнами, а завдяки спеціальному додатку на мобільному телефоні. Завдяки йому я можу регулювати як температуру повітря, так і температуру теплоносія, а також інші параметри, – зазначає Олександр Гаврилюк.

Загальна вартість проєкту склала: 8,2 млн грн. З них на 5,7 млн грн – ОСББ отримало відшкодування через програму «Енергодім» Фонду енергоефективності. Власний внесок об'єднання склав 2,5 мільйона гривень.

Фактично, розмір власного внеску ОСББ склав близько 30% від загальної вартості проєкту. Саме цю суму взяли в кредит через МКП «Вінницький фонд муніципальних інвестицій». Термін кредитування складає 10 років, відсоткова ставка - 3% річних.

Сьогодні ми ці кошти включили у вартість тарифу за обслуговування будинку. Фактично, це виходить додатково 5 гривень за метр квадратний, – каже Олександр Гаврилюк. – Тому я вважаю, що це дуже вигідна програма, якою гріх не скористатися. Також – це чудова інвестиція у майбутнє.

За його словами, попри додатковий платіж, загальний тариф в ОСББ вийшов не набагато вищий ніж в середньому по місту і складає 12 гривень за метр квадратний. Наразі, деякі власники квартир, вирішили не чекати 10 років, і уже проплатили необхідну суму разово.

На сьогодні, згідно з розрахунками фахівців, річна економія в коштах по будинку складає 692,1 тис. грн. Скорочення споживання енергії — понад 42,2%. Середня річна економія коштів на одну квартиру (площею 60 м²) складає понад 7,8 тис. грн. Вартість робіт на кожну квартиру: 461 грн/м².

Як зазначає голова ОСББ, завдяки проведеній модернізації, покращився зовнішній вигляд будинку, а ринкова вартість нерухомості в ньому - зросла.

Програма «Енергодім»

Програма «Енергодім» фінансується коштом Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини. Міжнародна фінансова корпорація (IFC) здійснює адміністрування коштів Мультидонорського трастового фонду (МДТФ). Німецьке товариство міжнародного співробітництва — німецьке агентство з розвитку (GIZ) здійснює експертне консультування і надає технічну підтримку Фонду.

Після початку повномасштабного вторгнення, Програма «Енергодім» адаптована до умов воєнного часу і зараз працює у спрощеному варіанті.

Детальніше про програму можна прочитати за посиланням.

Детальніше про кредитування через «Вінницький фонд муніципальних інвестицій» можна почитати за посиланням.

Нагадаємо, наприкінці листопада відбулась конференція «Енергоефективність в українських громадах: виклики сьогодення та нові можливості», присвячена обговоренню досягнень та уроків проєкту ГЕФ/ПРООН, а також новим можливостям у сфері енергоефективності для українських громад. Участь у конференції взяли представники різних громад, зокрема спеціалісти департаменту відновлення та розвитку та департаменту міського господарства Вінницької міської ради.

Читайте також

Понад 400 кВт чистої енергії які зелені проєкти реалізують у Вінниці у 2025 році
Понад 400 кВт чистої енергії: які зелені проєкти реалізують у Вінниці у 2025 році?
Детальніше
Новий генератор підсилить енергонезалежність вінницького театру
Новий генератор підсилить енергонезалежність вінницького театру
Детальніше
Вінницька громада - серед лідерів за кількістю індустріальних парків у офіційному Реєстрі
Вінницька громада - серед лідерів за кількістю індустріальних парків у офіційному Реєстрі
Детальніше
У Вінниці готуються до реалізації спільного з NEFCO проєкту з модернізації теплопостачання
У Вінниці готуються до реалізації спільного з NEFCO проєкту з модернізації теплопостачання
Детальніше
У Вінниці вдвічі збільшать площу індустріального парку «ВінІндастрі» - під новий завод і логістичний центр
У Вінниці вдвічі збільшать площу індустріального парку «ВінІндастрі» - під новий завод і логістичний центр
Детальніше
ВінІндастрі розширюється у 2025 році в індустріальному парку запрацюють два нові підприємства
"ВінІндастрі" розширюється: у 2025 році в індустріальному парку запрацюють два нові підприємства
Детальніше