У Вінниці підписали меморандум про партнерство та співпрацю з “Фондом Східна Європа”
У Вінниці підписали меморандум про партнерство та співпрацю з “Фондом Східна Європа” щодо спільної реалізації третьої фази Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що фінансується Швейцарією і виконується Фондом Східна Європа у співпраці з Мінцифрою та Фондом Innovabridge.
Про це 24 січня інформує пресслужба Вінницької обласної військової адміністрації.
Учасники підписання обговорили підсумки реалізації перших двох фаз проєкту та плани щодо реалізації на Вінниччині третьої фази, зокрема, подальшу співпрацю щодо розвитку електронного урядування та електронної демократії, покращення якості надання адміністративних послуг та цифровізації громад Вінниччини.
Меморандум закріплює координацію зусиль та спільну діяльність у сфері цифровізації для подальшого впровадження електронних сервісів та інструментів електронної демократії в області.
Документ передбачає:
- відбір на конкурсній основі нових пілотних громад для участі у проєкті;
- сприяння у розробці та виконанні регіональних i місцевих цифрових стратегій та програм інформатизації;
- сприяння автоматизації роботи центрів надання адміністративних послуг; запровадження електронних сервісів та послуг;
- проведення інформаційно-консультативних заходів для державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування з питань електронного урядування;
- запровадження ефективних механізмів обміну та управління знаннями з питань електронного урядування;
- популяризація електронного урядування та електронної демократії у Вінницькій області.
В межах Меморандуму “Фонд Східна Європа” має намір надавати фінансову й експертну підтримку під час реалізації вищезгаданого проєкту.
У ході розмови президент координатор з цифровізації регіонів Програми EGAP Сергій Гунько зауважив, що третій етап програми передбачає комплексну підтримку та проінформував про актуальні напрямки діяльності й плани щодо цифрового розвитку. Він зазначив, що планується розширити кількість пілотних громад Програми EGAP у Вінницькій області до 10.
Вже навесні цього року відбудеться конкурс за результатами якого оберуть ще дві громади-переможниці, що братимуть участь у проєкті. Продовжиться і системна підтримка регіональної цифрової трансформації, в тому числі проєктів, що впроваджуються Вінницькою ОВА та її структурними підрозділами.
Також зараз проводимо конкурс на проєкт «SmartCity» для міст чисельністю жителів від 40 до 110 тисяч. Він передбачає впровадження нових цифрових рішень для комплексного розвитку за концепцією «Розумне місто». Для нас дуже важлива сталість змін, які створюються за результатами нашої роботи, тому ми активно розглядаємо напрям інституційного розвитку регіонів щодо створення Офісів цифрового розвитку, де працюватимуть спеціально навчені фахівці, які будуть допомагати громадам впроваджувати цифрові ініціативи, створювати та брати участь у проєктах цифровізації, – зазначив Сергій Гунько.
Йшлося також про організацію заходів з цифрового лідерства для громад задля промоції перспектив цифрового розвитку громад та відпрацювання необхідних технічних завдань.
Окремо обговорили можливості взаємодії щодо підтримки ветеранського напрямку.
Нагадаємо, у Вінницькій громаді продовжують впроваджувати нові технології у галузі медицини. Вінницька міська рада уклала відповідний меморандум з розробником медичної інформаційної системи ТОВ «Доктор Елекс».