Вінницька міська рада спрямує понад 14 млн грн на оборону країни

Вінницька міська рада спрямує понад 14 млн грн на оборону країни

13:29 07.07.2023

Сьогодні, 7 липня, депутати міськради схвалили збільшення сум видатків бюджету Вінницької громади. Додаткові фінанси спрямували на армію та безпекові заходи.

Зокрема, на будівництво нових та дооснащення діючих укриттів, облаштування входів до них автоматичними замками, а також заходи спрямовані на правоохоронну та продовольчу програми.

Ми виділяємо достатньо немаленьку суму для потреб шести військових частин, в тому числі і для штурмової бригади "Азов". Це й на закупівлю антидронових рушниць, і самих квадрокоптерів, тепловізорів, приладів нічного бачення і багато іншої техніки. Крім того, виділяємо 1,6 млн грн на підтримку фінансову громадської організації "Координаційний центр з питань полонених та зниклих безвісти". Вчора ми всі бачили в соцмережах і на офіційній сторінці Юлії Приймак зворушливе відео, коли двох маленьких дітей через півтора роки повернули мамі та 45 воїнів повернули з полону. Достатньо серйозно працює сьогодні і Офіс Президента, і Головне управління розвідки і відповідно громадська організація "Координицій центр із питань полонених та зниклих безвісти", щоби повернути наших героїв, шукати безвісти зниклих і допомагати, звичайно, родинам. Тому я хотів би вам окремо подякувати за вашу таку серйозну та плідну роботу, - зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Вінницька міська рада спрямує понад 14 млн грн на оборону країни

Серед викликів воєнного часу також залишається необхідність облаштування укриттів. У цьому контексті у Вінниці вже зробили чимало, але багато ще попереду, повідомив очільник громади.

Ми достатньо багато по закладах освіти зробили капітальних ремонтів укриттів із відповідним обладнанням, облаштуванням других входів, але, крім того, в цьому році ми розпочнемо будувати окремі укриття на території 11, 12, 13, 23, 30, і 33 ліцеїв, а також 20, 23, 28, 36, 38, 60 дитячих садочків. Це амбітний достатньо серйозний проєкт. Ми ще такого не робили, але я думаю, що впораємося, - зауважив Сергій Моргунов.

Ще однією важливою статтею фінансування є капітальний ремонт споруд цивільного захисту в освітніх та медичних закладах. На відповідні цілі направлять 8,7 млн грн. Це, зокрема, садочки №№ 23, 47, 77, музична школа №2. А також Вінницька міська клінічна лікарня №1 та Центр матері та дитини.

Крім того, Вінниця - перше місто в Україні, де впроваджують автоматичну систему відкриття дверей до місць перебування людей під час повітряної тривоги. Наразі сьогоднішнім рішенням депутати погодили поширити проєкт ще на низку закладів, - прокоментувала рішення сесії начальниця департаменту фінансів Вінницької міської ради Наталія Луценко.

Вінницька міська рада спрямує понад 14 млн грн на оборону країни

Акцентували увагу самоврядці й на необхідності у цей важкий час зміцнювати також продовольчу безпеку, адже люди мають мати можливості отримувати їжу в достатній кількості та належної якості. На допомогу виробникам, у межах реалізації "Програми розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки ВМТГ", спрямували кошти для створення на базі Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН "Центру органічного виробництва" та "Центру аграрної науково-просвітницької діяльності".

З-поміж іншого, підтримали депутати й рішення щодо: термомодернізації будівель садочку № 59 та шкіл/ліцеїв № 23; реконструкції теплових мереж та гарячого водопостачання; будівництва дитячих майданчиків, озеленення та благоустрою територій; придбання медичного обладнання для лікарень; реалізації проєктів із будівництва споруд та лінійних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури Вінницького індустріального парку та індустріального парку "ВінІндастрі", - інформує Вінницька міська рада.

Як розповіла директорка департаменту фінансів Вінницької міської ради Наталія Луценко, покриття додаткових видатків здійснюється за рахунок власних доходів бюджету.

Нагадаємо, лабораторний моніторинг - це дієвий інструмент для того, щоб знайти відповіді та чимало запитань, серед яких найважливіші: як змінюється якість води та що робити, щоб її покращити. Задля цього сьогодні на засіданні сесії Вінницької міської ради депутати погодили виділення коштів на здійснення аналізу стану поверхневих водойм громади. Гроші спрямують на придбання як відповідного обладнання, так і реактивів для проведення досліджень.

Embedded thumbnail for Вінницька міська рада спрямує понад 14 млн грн на оборону країни

Читайте також

Галузь охорони здоров’я Вінниці обговорення проєкту бюджету громади 2024 року
Галузь охорони здоров’я Вінниці: обговорення проєкту бюджету громади 2024 року
Детальніше
У Вінниці до обговорення проєкту бюджету долучаються ветерани, волонтери й переселенці
У Вінниці до обговорення проєкту бюджету долучаються ветерани, волонтери й переселенці
Детальніше
У Вінниці презентували бюджет галузі «Охорона здоров’я» на 2024 рік
У Вінниці презентували бюджет галузі «Охорона здоров’я» на 2024 рік
Детальніше
У Вінниці схвалили проєкт бюджету - майже мільярд на безпеку й оборону
У Вінниці схвалили проєкт бюджету - майже мільярд на безпеку й оборону
Детальніше
У Вінниці відзначили мобілізованих самоврядців та волонтерів
У Вінниці відзначили мобілізованих самоврядців та волонтерів
Детальніше
Обговорення проєкту бюджету на 2024 рік стабільність Вінницької громади у пріоритеті
Обговорення проєкту бюджету на 2024 рік: стабільність Вінницької громади у пріоритеті
Детальніше