Вінницька міська рада пропонує допомогу в страхуванні житла для переселенців

Вінницька міська рада пропонує допомогу в страхуванні житла для переселенців

16:37 29.03.2022

У зв'язку з вторгненням російських військ на територію України, тисячі людей вимушені залишати свої домівки, тікаючи від смертоносної артилерії, ракет та бомбових ударів. Внутрішньо переміщеним особам, які стали на облік у Вінниці та в майбутньому планують залишитися у громаді, міська рада намагається допомогти у пошуках помешкання.

Сьогодні ринок оренди нерухомості по-різному реагує на міграційні виклики. Хтось із власників житла вбачає певні ризики у тому, щоб передати в оренду свою квартиру чи будинок переселенцям. Хтось намагається добре заробити і значно підвищує розмір орендної плати. Водночас потреба у житлі зростає по всій країні, адже тисячі наших співгромадян повністю втратили все, що мали. В тому числі й власний дах над головою.

Обставини, що складаються на ринку оренди нерухомості у Вінницькій громаді, вимагають чіткої координації та врегулювання тих питань, які сьогодні ускладнюють поселення переселенців. Тому Вінницька міська рада запроваджує новий механізм взаємодії між орендодавцем та користувачем житла. Він викладений в рішенні виконавчого комітету Вінницької міської ради № 636 від 25 березня 2022 року, - повідомляє Вінницька міська рада.

В першу чергу міська рада пропонує власним коштом страхувати житло та бути гарантом в особі відповідної страхової компанії щодо компенсації виплат у разі настання стартового випадку.

Вінничани, які хочуть на умовах оренди або безкоштовно надати житло тимчасово переміщеним особам, можуть його безплатно застрахувати на період користування включно з майном, - розповідає директор департаменту комунального майна міської ради Андрій Петров. - Це може бути частина квартири, дача, садовий будинок тощо.

Ще одна запропонована "опція" - косметичний ремонт (за потреби) та забезпечення базовими побутовими речами, які необхідні для життя. Налагодження цього напрямку планується за допомогою гуманітарних фондів, організацій та волонтерів.

У разі, якщо потенційне житло потребує додаткового облаштування, міська рада та небайдужі волонтерські організації готові посприяти в цьому. Мова йде про посуд, якусь побутову техніку, обігрівачі, постільну білизну, ліжка тощо. Це можуть бути навіть елементарні ремонтні роботи косметичного характеру, - додає Андрій Петров.

Щоб скористатись такими можливостями, власник житла має звернутись до уповноваженого "Агенція муніципальної нерухомості" Вінницької міської ради за телефонами: (0432) 695-595, (068) 408-7347, (093) 533-12-07.

Наразі вже розроблені і затверджені типові форми договорів оренди, в тому числі за участі рієлторів.

Форми договорів оренди стосуються й безоплатного користування з відповідними гарантіями. При цьому, з боку міської ради та її відповідних власних структур не передбачаються будь-які додаткові комісії щодо пошуку довгострокового житла як для осіб, що його шукають, так і для тих, хто здає приміщення на умовах оренди або безоплатно, - пояснює Андрій Петров.

Нагадаємо, три українських розробники створили онлайн-карти повітряних тривог, де можна зручно переглядати статус сирен в усіх областях одночасно. Інтерактивні карти автоматично оновлюються з інтервалом 15-20 секунд.

Читайте також

Укрзалізниця почала продавати "бойовий чай" у потягах
Детальніше
Під звуки сирен в пологовий: поліцейський офіцер громади допоміг вагітній жінці дістатися в лікарню
Детальніше
Вінницький надзвичайник врятував людину у свій вихідний
Детальніше
Вінниця вкотре допомагає бійцям на передовій
Детальніше
Німеччина виділить 10 мільйонів євро на відбудову Охматдиту
Детальніше
Вінницька громада передала ще 200 FPV-дронів нацгвардійцям та прикордонникам
Детальніше