Вінницька міська рада продовжує підтримувати бізнес, який працює в «білу»

Вінницька міська рада продовжує підтримувати бізнес, який працює в «білу»

19:46 31.05.2024

Торік у Вінниці запрацював проєкт, покликаний розвивати енергонезалежність на базі виробничих потужностей, а відтепер у бізнесу з’явиться і додатковий стимул виводити діяльність з тіні. Цієї п’ятниці, 31 травня, під час чергового засідання сесії Вінницької міської ради депутати затвердили зміни до порядку часткової компенсації витрат за придбане обладнання для виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зауважив, що відтепер новою умовою визначення учасників процедури часткової компенсації є розмір середньомісячної заробітної плати, який має бути не меншим 17 442 грн.

Це рішення стосується підприємців, які працюють легально та сплачують податки до бюджетів різних рівнів, зокрема до бюджету ВМТГ. Дуже важливо, що по цьому порядку 19 суб’єктів підприємницької діяльності вже попрацювали, і було встановлено “сонця” загальною потужністю 1,2 МВт. Це елемент стійкості критичної інфраструктури, особливо – в умовах намагання рашистів знищувати нашу критичну інфраструктуру ударами ракет і шахедів. А сонячні панелі дають не менше 50 % генерації для бізнесу в літній період. Це дуже ефективно і в частині можливостей мінімізації блекаутів, все залежить від пікового навантаження, яке споживає місто. Тобто чим більше альтернативки, тим менше відключень, а також від того, наскільки населення та бізнес будуть заощаджувати електроенергію, – сказав Сергій Моргунов.

Директор департаменту економіки і інвестицій ВМР Максим Мартьянов додав:

На момент подачі документів щодо участі у процедурі часткової компенсації заробітна плата працівника має бути не нижчою 17 442 грн – це зріз середньої зарплати по Україні за 2023 рік за даними Держстату. Ми очікуємо, що такі зміни простимулюють процес детінізації бізнесу в громаді, тож підприємства, які виплачують робітникам середню зарплату та сплачують податки до бюджету, мають можливість долучитись до такої можливості і фактично повернути сплачені податки назад, інвестуючи їх безпосередньо у власний розвиток, – сказав Максим Мартьянов.

Претендувати на компенсації можуть представники мікро-, малого та середнього бізнесу. Відповідно до Порядку максимальний розмір компенсації не може перевищувати 1 млн грн.

Компенсація витрат на обладнання для виробництва “зеленої” електроенергії передбачає 30 % від сплачених (в межах нарахованих) підприємцем податків до бюджету Вінницької міської територіальної громади, але не може перевищувати фактичні витрати, спрямовані на придбання обладнання, – додає Максим Мартьянов.

Більше про Порядок можна дізнатися за посиланням.

Нагадаємо, у Вінниці відбулась масштабна подія міжнародного рівня – Українсько-латвійський бізнес-форум. Захід об’єднав представників дипломатії, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, а також бізнесу Латвії та Вінниці. 

Читайте також

Як у європейських регіонах - у Вінницькій громаді є 24 тисячі "зелених" робочих місць
Детальніше
Вінницьких підприємців запрошують на інтенсив «Прокачай свій експорт»
Детальніше
Ваучерна підтримка бізнесу: Вінниця працює над впровадження нового інструменту для допомоги підприємцям
Детальніше
Вінницька міська рада долучилася до коаліції "Енергетичний перехід"
Детальніше
Потужну сонячну електростанцію встановили на підприємстві, що виготовляє фруктову продукцію
Детальніше
Вінницьких фермерів привітали з професійним днем
Детальніше