Вінницька міська рада долучилася до коаліції "Енергетичний перехід"

Вінницька міська рада долучилася до коаліції "Енергетичний перехід"

17:32 24.06.2024

В умовах війни одним з важливих питань є енергетична безпека. Вінницька міська рада активно впроваджує проєкти з відновлюваної енергетики, щоб забезпечити сталу роботу громади на рівні комунальних підприємств, роботи бізнесу, а також шукає партнерів, які готові об’єднувати зусилля на шляху до переходу на чисту енергію. Тож днями наше місто офіційно доєдналося до коаліції "Енергетичний перехід", яка об’єднує зусилля громадських організацій, муніципалітетів та активних громадян в переході України до ощадливого енергоспоживання та використання відновлюваних джерел енергії.

За словами директорки департаменту відновлення та розвитку ВМР Ольги Ремешевської, долучення Вінниці до цієї коаліції несе чимало переваг для нашої громади. Зокрема йдеться про експертну підтримку та безоплатні консультації з питань енергетики та клімату від провідних фахівців, а також про супровід під час написання грантових заявок у межах проєктів, пов’язаних з енергоефективністю та декарбонізацією, тощо.

Окрім Вінницької міської територіальної громади до коаліції також увійшли такі міста України:

  • Суми,
  • Миколаїв,
  • Хмельницький,
  • Теофіполь,
  • Сергіївська СТГ.

Метою цієї коаліції є створення енергоефективної економіки та реалізація 100% відновлюваних джерел енергії до 2050 року. Як розповіла директорка департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська, наша громада роками активно працює у цьому напрямі, виконуючи енергоаудит, реалізовуючи заходи з термомодернізації будівель, впроваджуючи фінансові інструменти підтримки бізнесу, який переходить на “зелену” енергетику.

Передусім – це економічна вигода, що зумовлює створення нових "зелених" робочих місць, забезпечить більш ширший доступ до інвестицій та грантів, які можуть бути спрямовані на розвиток критичної інфраструктури громади, - сказала Ольга Ремешевська.

Також варто додати, що у Вінниці на початку цього року Вінницька міськрада спільно з Держенергоефективності відкрили Офіс декарбонізації та енергоефективності. На базі Офісу працюють з громадськістю та бізнесом над проєктами, які відповідають Зеленому курсу, який, нагадаємо, наша громада проголосила першою в країні у 2022 році. Йдеться про впровадження мультиплікаційних заходів у галузі енергоефективності та безвуглецевої економіки, сприяння залученню "зелених" інвестицій та популяризації цього важливого напряму.

Нагадаємо, завдяки сонцю один із вінницьких торгових комплексів зменшив споживання електроенергії, а під час планових відключень, працівники закладу та відвідувачі не відчувають жодних незручностей.

Читайте також

В Україні запрацювала гаряча лінія «Струм» з питань енергетики
Детальніше
Альтернативні джерела енергії для багатоповерхівок: нові рішення від Вінницької міської ради
Детальніше
Світла буде більше? Енергетики завершили ремонт блоку однієї з атомних електростанцій
Детальніше
Три підприємства громади у галузі овочівництва отримають відшкодування 
Детальніше
Вінниця шукає можливості для альтернативного електрозабезпечення
Детальніше
У Вінниці презентували інструмент для підтримки підприємців - ваучери
Детальніше