Вінницька громада лідер за кількістю створених робочих місць в індустріальних парках
Індустріальні парки стали точкою економічного зростання Вінницької громади. Станом на січень поточного року на цих майданчиках працевлаштовано понад 1100 людей, з них понад 870 осіб безпосередньо залучені у виробничому процесі. Про це повідомляють в департаменті економіки й інвестицій Вінницької міської ради.
Загалом протягом 2024 року приріст кількості працюючих в індустріальних парках складає 230 осіб, розповідає директор департаменту Максим Мартьянов.
Відповідно за затверджених планів у першому півріччі 2025 року передбачається відкриття перших черг двох нових машинобудівних заводів у «ВінІндастрі», що забезпечить створення нових робочих місць. Варто зауважити, що індустріальні парки можуть стати чудовим майданчиком й для розміщення релокованого бізнесу. На початку цього року у Вінниці офіційно зареєстровано вже 423 суб’єкти господарювання з інших регіонів. Загалом з початку повномасштабного вторгнення місцевим і релокованим бізнесом створено понад 4000 нових робочих місць, з них 2000 - створили саме релоковані підприємства. Тому міська влада Вінниці продовжує створювати можливості для того, щоб підсилювати економіку та обороноспроможність країни, – сказав Максим Мартьянов.
Індустріальні парки Вінницької громади
Наразі в громаді налічено чотири індустріальні парки, внесені в Реєстр – території, передбачені для промислового розвитку. На трьох з них триває процес будівництва та нарощення виробничих потужностей:
- «Вінницький кластер холодильного обладнання», який розвиває компанія UBC Group;
- «ВінІндастрі», де триває будівництво двох машинобудівних заводів та логістичного центру;
- «Вінницький індустріальний парк», де робота буде сконцентрована на розвитку агропромислової переробки продукції.
Вінниця продовжує надавати своїм індустріальним паркам пільги по податках на землю та нерухомість. Завдяки цьому бізнес має можливість розширювати виробництво, створювати нові робочі місця та будувати нові заводи, тим самим нарощуючи конкурентоспроможність та економічну стійкість громади, яка залишається одним з пріоритетів Вінницької міської ради.
Водночас держава передбачає податкові та митні пільги для підприємств, які працюють на території індустріальних парків. Зокрема, йдеться про звільнення від податку на прибуток протягом 10 років за умови реінвестування, а ще компанії можуть вдосконалювати технічне забезпечення шляхом ввезення виробничого обладнання без сплати імпортного мита та імпортного ПДВ.
Також, Вінницька міська рада бере участь у співфінансуванні з державою проєктів, пов'язаних з облаштуванням інженерно-транспортної інфраструктури та приєднання до електричних мереж у пропорції 50% на 50%. Торік два вінницьких індустріальних парки залучили державну підтримку на розвиток інфраструктури: 115,9 млн грн на будівництво внутрішніх проїздів індустріального парку для «Вінницького індустріального парку» та ще 52,91 млн грн «ВінІндастрі» на будівництво доріг.
Нагадаємо, у Міністерстві економіки презентували каталог індустріальних парків, де Вінниця є одним з лідерів серед громад України за кількістю таких промислових майданчиків в офіційному Реєстрі. Директор департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Максим Мартьянов зауважив, що наразі у Вінниці зареєстровані чотири парки, три з них – активні.