Вінницька делегація бере участь в енергетичному семінарі Україна – ЄС

Вінницька делегація бере участь в енергетичному семінарі Україна – ЄС

15:57 07.06.2024

В Берліні 7 червня триває Енергетичний семінар Україна – ЄС: Енергетичні аспекти європейської інтеграції та відновлення економіки України: криза і можливості. Вінницьку громаду на заході представляють заступник міського голови Ігор Откидач та директорка департаменту відновлення та розвитку ВМР Ольга Ремешевська. 

Метою семінару є налагодження нових шляхів міжнародного партнерства, спрямованого на досягнення глибокої та інноваційної перебудови енергетичного сектору України для ефективного протистояння викликам війни, а також впровадження реформ, необхідних для повної євроінтеграції та повоєнного відновлення країни.

Вінницька делегація бере участь в енергетичному семінарі Україна – ЄС

Учасників семінару, зокрема запросили до ґрунтовної та плідної дискусії про передові дослідження, представлені в «Сила України Прогноз розвитку галузі на 2023-2024 рр.», який виступає за децентралізовану генерацію відновлюваних джерел як перевагу альтернативним зруйнованим вугільним електростанціям. Незмінною метою у цій сфері залишається повна інтеграція енергетичних ринків Україна та ЄС.

Енергетична безпека – це не лише питання забезпечення безперебійного постачання енергії, а й стратегічне завдання, яке вимагає комплексного підходу. Особливо актуальним це питання стає в умовах війни, яку переживає наша країна. Розуміючи виклики, ми максимально мобілізуємо ресурси та впроваджуємо інноваційні підходи для забезпечення енергетичної стійкості громади. Вінниця вже зробила значні кроки в цьому напрямі, активно працюючи над впровадженням сучасних технологій енергозбереження, розвитком відновлюваної енергетики та модернізацією енергетичної інфраструктури, – розповів у перебігу жвавої дискусії заступник Вінницького міського голови Ігор Откидач.

За його словами, Вінниця завжди була і попри воєнні виклики залишається флагманом енергетичних перетворень. Так, першою серед міст України задекларувала Зелений курс (2022 р.), також першою отримала Європейську Енергетичну Відзнаку (2015 р.), є підписантом Угоди Мерів (2011 р.), Членом Асоціації «Енергоефективні міста України» (2010 р.). Крім того, 8 разів поспіль Вінницю визнавали найкомфортнішим містом для життя в Україні.

На наші плани та пріоритети вплинуло повномасштабне вторгнення. Зараз найголовніший – підтримка обороноздатності країни. Не менш важливим є й зміцнення економічного фронту, адже це ключовий кейс стійкості громади, – зазначив Ігор Откидач. – Сьогодні ми посилено працюємо над збільшенням об’ємів чистої, відновлювальної енергетики із сонця, землі, вітру. Це важливо не тільки в умовах війни, коли ворог робить усе, щоб знищити енергетичну інфраструктуру України, а й з урахуванням загальноєвропейських тенденцій сприяння енергоефективності та енергозбереження. Саме із цієї позиції участь у цьому представницькому семінарі для нас дуже корисна.

На семінарі порушується широке коло питань: від можливостей енергетичної трансформації України та користі від неї – до того, якої підтримки потребують на місцях для впровадження відповідних реформ та які виклики постають на цьому шляху.

Під час дискусійної панелі із обміну досвідом, представлення практичних ідей та досліджень – ми не лише розповіли про Вінницю, а й почули чимало корисних порад, зокрема від наших німецьких партнерів. Загалом семінар, як і передбачалось, став платформою для напрацювання дорожньої карти, що дозволить у майбутньому скористатися інвестиційними можливостями країн ЄС, – зауважила директорка департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська.

Нагадаємо, знизити споживання електроенергії та перейти на двозонний лічильник — єдине, що врятує споживачів від захмарних платіжок за електроенергію. За яких умов вінничани платитимуть фіксованих 4 гривні 32 копійки, а коли 2 гривні 16 копійок?

Читайте також

У Вінниці приймали Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні пані Наталку Цмоць
Детальніше
Володимир Гройсман провів зустріч з надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Наталкою Цмоць
Детальніше
Вінничан попередили - ситуація з відключеннями світла найближчі два роки буде напруженою
Детальніше
В Україні запрацювала гаряча лінія «Струм» з питань енергетики
Детальніше
Альтернативні джерела енергії для багатоповерхівок: нові рішення від Вінницької міської ради
Детальніше
Світла буде більше? Енергетики завершили ремонт блоку однієї з атомних електростанцій
Детальніше