Вінничанина оштрафують, бо викинув будівельне сміття на майданчик для роздільного збору побутових відходів

Вінничанина оштрафують, бо викинув будівельне сміття на майданчик для роздільного збору побутових відходів

12:16 12.02.2026

Неправильне поводження зі сміттям обернулось для вінничанина штрафом та іншими додатковими витратами. Чоловік викинув на майданчик для роздільного збору побутових відходів будівельне сміття.

Інцидент зафіксували камери відеоспостереження. Після звернення голови правління ОСББ до міської ради, порушника розшукали та притягнули до адміністративної відповідальності.

Я щиро дякую усім причетним службам за належну реакцію. Для нашого ОСББ участь у проєкті з роздільного збору відходів є надзвичайно цінною. Наші мешканці розуміють важливість екологічно свідомих рішень. До проєкту з сортування ми долучилися одними з перших, влітку минулого року. За цей час люди стали екологічно свідомішими, часто навіть допомагають одне одному сортувати сміття правильно. Крім того, на нашому контейнерному майданчику додатково розмістили ємності для збору використаних батарейок та лампочок. Але, на жаль, іноді трапляються випадки, коли не всі поділяють ці погляди, і в наші контейнери викидають відходи, зокрема й будівельні, яким не місце на побутовому майданчику. Деякі такі ситуації ми вирішуємо власними силами, але іноді змушені звертатися за допомогою, — каже голова правління ОСББ на вулиці Янгеля, 73 Інна Волкова.

Загалом, нині до проєкту з сортування відходів в житловому секторі уже долучились мешканці понад 40 будинків міста.

Сортування відходів — це порівняно новий проєкт для нашої громади. Але на сьогодні ми вже бачимо його перспективність та затребуваність серед мешканців. Будівельному сміттю не місце на контейнерних майданчиках, зокрема й там, де люди визначилися із сортуванням. Важливо, що голова ОСББ не проігнорувала цей випадок і що завдяки відеоспостереженню інспектори Муніципальної варти оперативно знайшли правопорушника. На нього накладено штраф. Також він компенсував витрати за вивезення будівельного сміття комунальними службами міста. Загалом спроба позбутися будівельних відходів у неналежний спосіб обійшлася порушнику у понад тисячу гривень, — зазначає директор «Муніципальної варти» Віталій Чигур.

Як зазначають у КУП «ЕкоВін», якби цей чоловік, проявив свідому позицію, вивезення будівельних відходів коштувало йому значно дешевше.

По-перше, при невеликих обсягах (до 5 мішків з одного домогосподарства) будівельні відходи можна самостійно привезти та безкоштовно здати на території Муніципального центру управління відходами, — зазначає начальник відділу сміттєсортувальної станції КУП «ЕкоВін» Ярослав Барановський. — По-друге, якщо обсяги більші, людина може звернутися до нашого підприємства й отримати талони на захоронення сміття. Вартість цих талонів складає 36,53 грн за метр кубічний.

Нагадаємо, на замовлення Вінницької міської ради облаштували ще один контейнерний майданчик для роздільного збору сміття. Загалом до ініціативи доєднались уже мешканці 40 будинків.

Читайте також

Штрафи за паркування в Дії сервіс запустили у Вінниці
Штрафи за паркування в "Дії": сервіс запустили у Вінниці
Детальніше
Хто відповість за те, що історичні землі на Вінниччині перейшли у приватну власність
Хто відповість за те, що історичні землі на Вінниччині перейшли у приватну власність
Детальніше
Комунальники Вінниці очищають тротуари, пішохідні алеї, велодоріжки та автошляхи
Комунальники Вінниці очищають тротуари, пішохідні алеї, велодоріжки та автошляхи
Детальніше
Вінницька толока долучайтесь до весняного прибирання рідної громади
Вінницька толока: долучайтесь до весняного прибирання рідної громади
Детальніше
У приватному секторі Вінниці планують прибрати майже 140 локацій
У приватному секторі Вінниці планують прибрати майже 140 локацій
Детальніше
Під Вінницею демонтували цегляну мальовану зупинку, якою пишались селяни
Під Вінницею демонтували цегляну мальовану зупинку, якою пишались селяни
Детальніше