Вінничанин подарував медикам бокс для транспортування хворих на COVID-19
У Вінниці тестують герметичну капсулу для транспортування хворих на COVID-19. Перший екземпляр вже доставили лікарям медицини катастроф. Її виготовив та передав медикам вінничанин Єгор Лобузнов. Таким чином інженер вирішив долучитись до захисту медиків, аби ті не наражали себе на небезпеку, перевозячи інфікованих пацієнтів.
На сьогодні є 3 ступені захисту: перший ступінь — це рукавички, маска і окуляри, другий — костюм, бахили, рукавички, маска і окуляри, третій — костюм, рукавички, респіратор, окуляри і екран. Капсула буде сприяти якіснішому захисту лікарів, - розповів заступник директора Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Пірникоза.
Перший екземпляр тестують одразу на подвір’ї станції. Порожній бокс підключають до обладнання в кареті екстренки.
Друга спроба – вже з умовним пацієнтом. Щоб набити руку випробовують медичне обладнання на своїх же. Молодий фельдшер погодився на роль пацієнта.
Капсулу завантажують в машину та підключають до медичного обладнання.
Ми підключаємо або кисень, або, якщо нам потрібно ШВЛ - можемо підключити апарат, - розповів медичний директор Центру медицини катастроф Станіслав Скоробогач.
Усі маніпуляції — безконтактні та безпечні для медиків.
В цій капсулі можна перевозити на дальні відстані важкохворих інфекційних, - розповів заступник директора Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Пірникоза.
медичний директор Центру медицини катастроф Станіслав Скоробогач
Ці капсули будуть застосовуватись не тільки для хворих на COVID-19, а й з будь-яким вірусом, - наголосив медичний директор Центру медицини катастроф Станіслав Скоробогач.
Працюють з новим медобладнанням лікарі під пильним оком інженера. Першу версію боксу виготовив вінничанин Єгор Лобузнов.
Як перевозити хворого? Адже лікарі - це ті люди, які не захищенні і від них залежить стан хворих, лікування. Як показала практика, вони більше всього хворіли. Треба було їх захистити, - наголосив розробник капсули безпеки Єгор Лобузнов.
Свою експериментальну модель чоловік вирішив подарувати.
Тут є система життєзабезпечення. На відміну від аналогів, ця капсула працює дуже тихо, це дуже потужний вентилятор, - розповів розробник капсули Єгор Лобузнов.
Потужний тиск вентилятора дозволяє транспортувати хворих протягом кількох годин. Також є фільтр, який не дає інфекції вийти на зовні. А ще така модель – в рази дешевша закордонного аналога.
Капсула, яку роблять вінницькі інженери в 20-25 разів дешевша за кордонні аналоги. У нас в автомобілях є все обладнання. Це 86 автомобілів, які ми отримали завдяки попередньому уряду Володимира Гройсмана, - підкреслив заступник директора Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Пірникоза.
Наразі лікарі надають свої рекомендації щодо вдосконалення експерементальної моделі. Інженер сподівається, що зможе запустити серійне виробництво на замовлення.