Вінничан застерігають не виходьте в комендантську годину – проводитиметься спецоперація

Вінничан застерігають: не виходьте в комендантську годину – проводитиметься спецоперація

21:31 27.02.2022

Сьогодні, 27 лютого, начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов, Вінницький міський голова Сергій Моргунов та голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий провели спільний брифінг щодо ситуації в області за останню добу. 

Наголошували на тому, щоб люди у комендантську годину не виходили на вулицю (крім випадку, якщо потрібно буде сховатись в укриття під час небезпеки з повітря), адже проводитиметься спецоперація. 

Хто має дрони та хоче допомогти правоохоронцям – нехай звертається у відповідний підрозділ СБУ, адже самостійно запускаючи техніку, вони заважають вирахувати дрони ворожих розвідників. На сьогодні у Вінниці вже прийняли 440 біженців, очікують ще автобуси з дітьми та жінками.

Начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов зазначив, що з сьогоднішнього дня заборонено продаж алкогольних напоїв з метою посилення громадського порядку. 

Звертаюсь до людей, у яких є дрони, – не запускайте їх, я розумію, що ви хочете допомогти, але так ми не можемо вирахувати дрони розвідника. Можете звернутись у відповідний підрозділ СБУ і діяти під його керівництвом. Також попереджаємо всіх, в тому числі водіїв, таксистів - ми забороняємо бути присутніми на вулицях міста у комендантську годину, тому що буде проводитись спецоперація. Потрібно, щоб на вулицях не було жодної людини, - наголосив Сергій Борзов.

Також начальник Вінницької обласної військової адміністрації звернувся до ріелторів та тих, хто здавав квартири протягом останніх 2-4 місяців, а також – останніми днями.

Повідомляйте нас у випадку, якщо житло орендували чоловіки без жінок та дітей, тобто без родини. Також хочу звернутись до людей, які самоорганізувались і поставили блокпости – координуйте свої дії з територіальною обороною, адже потрібно взаємодіяти і розуміти, хто є хто. Також важливо не піддаватись фейкам, - каже він.

Сергій Борзов повідомив, що до нас ще їдуть поранені з Миколаївської області та подякував волонтерам і всім небайдужим за допомогу клінічному військовому шпиталю. Також начальник Вінницької обласної військової адміністрації розповів, що сьогодні дві крилаті ракети летіли в сторону Гущинець до військового об’єкту, але не долетіли.

Міський голова Сергій Моргунов під час брифінгу розповів, що у Вінниці транспорт та комунальні служби працюють стабільно. 

Сьогодні було дві аварійних ситуації – за півтори години усунули відключення світла на вул. Келецька-Ващука. Це говорить про злагоджену роботу комунальних служб. Був аварійний витік води на Вишенці - теж достатньо швидко впоралися. Прийняли на сьогоднішній день 440 людей. В 100 пунктах навчальних закладів все підготовлено. Очікуємо 3 автобуси з дітьми з Києва та два автобуси з Маріуполя з жінками і дітьми. І ще один автобус з Харкова. Лікарні працюють і забезпечені. Мають підготовлені ліжко-місця. Створюємо резерв додаткових необхідних медиків за рахунок спеціалістів приватних клінік. Запасами продовольства, медикаментів першої необхідності забезпечені. Ми по місту Вінниці працюємо чітко і реагуємо на підняття цін з основними мережами. Вдячний вінничанам, які продовжують збирати речі та продукти. Координація відбувається через службу 15-60. Активно допомагає бізнес. Сьогодні «Подільська громада» тільки за два дні має біля 5 млн грн грошових надходжень на потреби захисників. По теробороні повністю забезпечили всім необхідним: харчуванням, автомобілями, - підкреслив очільник Вінницької громади.

Голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий зазначив, що на Вінниччину прибуває велика кількість біженців з південних та східних регіонів України. 

Область активно приймає цих людей. Одні біженці залишаються, а інші їдуть далі. Громади наші дуже активні, допомагають їм. Людей розміщують в садочках та школах. Вже прийняли понад 6 тисяч біженців. Ямпільська громада прийняла 2 тисячі людей, Барська - понад 700 біженців, Погребище – 400. Вони всім необхідним забезпеченні. Наші люди дуже активні, приносять продукти та засоби гігієни, - розповів Вячеслав Соколовий.

Нагадаємо, станом на вечір суботи, 26 лютого, Вінниця прийняла близько 400 біженців з різних областей України. Їх розселяли у навчальних закладах міста. Людей забезпечили харчуванням, теплими речами та засобами гігієни.

Читайте також

Вінниця вкотре допомагає бійцям на передовій
Детальніше
Понад 4 мільйони українців оновили військово-облікові дані
Детальніше
Томашпільська громада втратила Героя-захисника
Детальніше
Вінниця проводжає до Небесного Війська Дмитра Фурмана
Детальніше
Вінницька громада передала ще 200 FPV-дронів нацгвардійцям та прикордонникам
Детальніше
Відпочивальники табору «ЯМаріуполь – Родина» побували в дитячому центрі «Країна Мрій»
Детальніше