Вінничан закликають вакцинуватись проти дифтерії й правця та COVID-19

Вінничан закликають вакцинуватись проти дифтерії й правця та COVID-19

17:11 26.04.2023

27 та 29 квітня у Вінницькому планетарії з 12:00 до 16:00 всі охочі, дорослі вінничани матимуть можливість безоплатно отримати щеплення проти COVID-19 чи дифтерії й правця. При собі слід мати документ, що засвідчує особу. Заходи організовані департаментом охорони здоров'я Вінницької міської ради, у рамках Всесвітнього тижня імунізації.

Окрім того, з 27 по 30 квітня у Вінницькому планетарії на дитячій точці "Спільно" ЮНІСЕФ до Всесвітнього дня імунізації будуть проводитись інформаційні заходи, метою яких є популяризація профілактичних щеплень серед дітей та дорослих.

У департаменті охорони здоров'я Вінницької міської ради зазначають, що вакцинація в умовах війни є найбільш ефективним методом убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань та їхніх наслідків.

Імунізація - найефективніший спосіб захистити себе та своїх близьких від небезпечних захворювань, а також - можливість уникнути додаткових навантажень і на здоров'я громадян, і на систему охорони здоров’я загалом, - зазначає заступниця директора департаменту охорони здоров’я Світлана Стефанкова. - Тому ми закликаємо вінничан перевірити свій вакцинальний статус. До прикладу, якщо з моменту останньої вакцинації від правця минуло 10 років, слід звернутись до свого сімейного лікаря.

Нагадаємо, що згідно з Національним календарем щеплення в Україні всі діти обов’язково мають отримати щеплення проти таких хвороб:

  • Туберкульозу,
  • Поліомієліту,
  • Дифтерії,
  • Кашлюка,
  • Правця,
  • Кору,
  • Гепатиту B,
  • Гемофільної інфекції,
  • Краснухи,
  • Епідемічного паротиту.

Ці вакцини є безоплатними, їх закуповують державним коштом. Для всіх дорослих потрібно кожні десять років поновлювати щеплення від дифтерії та правця.

Нагадаємо, один укол - захист від пів десятка хвороб. Малечу Вінниччини вакцинують від кашлюку, правця, гепатиту та дифтерії. Лікарні Вінниччини отримали понад 4 000 доз комплексної індійської вакцини. Наразі її розподілили у всі лікарні області, як комунальні, так і приватні.

Читайте також

Де у приватному секторі Вінниці бригади ветеринарів щеплять домашніх тварин від сказу
Детальніше
У Вінниці та області триває імунізація диких тварин проти сказу
Детальніше
Де і коли вінничани можуть безкоштовно вакцинувати від сказу домашніх тварин
Детальніше
Всесвітній тиждень імунізації триває - у Немирів приїздив “вакцинобус”
Детальніше
Медмістечко у центрі Вінниці
Детальніше
Сорок вінничан отримали щеплення проти дифтерії та правця
Детальніше