Вінничан закликають імунізуватись від грипу у межах муніципальної програми «Здоров’я вінничан»

Вінничан закликають імунізуватись від грипу за муніципальною програмою «Здоров’я вінничан»

12:33 11.09.2024

Вакцинація від грипу зменшує ризики захворіти та отримати серйозні ускладнення від високозаразної вірусної хвороби – грипу. Імунізуватись від хвороби слід напередодні сезонного загострення, а саме у вересні. Проте вакцинація ефективна протягом усього епідсезону. 

Департамент охорони здоров’я нагадує вінничанам, що у місті діє муніципальна програма «Здоров’я вінничан» у межах ініціативи «Вінничани важливі».

Щоб щепитись від грипу, потрібно звернутись до свого сімейного лікаря. Імунізуватись від грипу можна в центрах первинної медико-санітарної допомоги міста після первинного огляду лікарем.

Муніципальна програма «Здоров’я вінничан» покриває 50% вартості вакцини від грипу для мешканців Вінницької територіальної громади, у тому числі зі статусом ВПО. А дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям з інвалідністю щеплення проводяться безоплатно. Імунізуватись від грипу можна в центрах первинної медико-санітарної допомоги міста після огляду сімейним лікарем. Програма діє у рамках ініціативи «Вінничани важливі».

У департаменті охорони здоров’я зазначають, що вакцинуватися можуть дорослі й діти віком від 6 місяців, які не мають протипоказань до щеплень. Дітям до 9 років, які раніше не були вакциновані від грипу і не мали підтверджених випадків захворювання на грип, слід зробити дві дози вакцини з інтервалом в один місяць. Всім іншим – одна. Імунітет після щеплення формується впродовж кількох тижнів. Зазвичай вже через два тижні після щеплення можна мати захист.

Групи ризику та симптоми

До групи ризику належать:

  • Медичні працівники
  • Вагітні жінки
  • Діти від шести місяців
  • Люди старшого віку
  • Люди з хронічними захворюваннями (астма, діабет, серцево-судинні захворювання та захворювання органів дихання).

Навколо вакцинації існує багато міфів. Наприклад, що вакцина нібито може ослабити здатність організму протистояти грипу. Та насправді це навпаки – вакцина посилює її. Однак варто зауважити, що імунізація як засіб профілактики від захворювання не 100-відсоткової гарантії, що людина не захворіє, адже щеплення не є панацеєю. Проте вакцинована людина перенесе хворобу легше та з більшою ймовірністю не матиме ускладнень, – зазначає директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш.

Симптоми грипу:

  • раптове нездужання;
  • головний біль;
  • ломота у м’язах та суглобах;
  • підвищення температури тіла до 38°С і вище;
  • біль у горлі;
  • кашель;
  • нежить;
  • можливі нудота й розлади шлунку.

Грип передається повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом – під час розмови, кашлю, чхання, якщо хвора на грип людина перебуває на відстані близько двох метрів. Хворий несе небезпеку для оточення щодо зараження протягом усього періоду прояву симптомів захворювання (це у середньому приблизно сім днів).

Нагадаємо, на Вінниччині спостерігається низький рівень інтенсивності захворюваності на грип та ГРВІ. Про це інформує Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Читайте також

Які ліки пацієнти зі статусом ВПО можуть отримати безоплатно або з частковою доплатою за програмою «Доступні ліки»
Детальніше
У Вінницькому кардіоцентрі рятують пацієнтів за допомогою новітньої технології
Детальніше
У Вінниці для жительок старшого віку відновили заняття зі степ-аеробіки
Детальніше
У двох громадах Вінниччини відкрили простори «Дбаю про себе»
Детальніше
Псоріаз, дерматит, акне: як стрес провокує загострення хронічних хвороб шкіри
Детальніше
Вплив регулярних кардіотренувань на здоров’я серцево-судинної системи та фігуру
Детальніше