Вінничан закликають до економного електроспоживання

Вінничан закликають до економного електроспоживання

16:32 22.04.2024

Через тимчасове зниження температури та втрати генеруючих потужностей внаслідок атак ворога в Україні зростає навантаження на енергосистему. 

Енергетики оперативно реагують на ситуацію, але за несприятливих умов може йтись про застосовування графіків обмеження промислових споживачів в умовах виникнення дефіциту в енергосистемі. І хоча про обмеження електропостачання для населення поки не йдеться, кожен з нас може зробити свій внесок для зменшення електроспоживання.

Щоб зменшити споживання електроенергії, потрібно:

  • Замінити старі лампи розжарювання новими енергоощадними LED-лампами. Модернізація освітлення у власній оселі дозволить зменшити споживання електроенергії приблизно у десять разів. Окрім того, LED-лампи мають у 5-8 разів довший термін експлуатації у порівнянні із лампами розжарювання.
  • Намагатися використовувати енергоощадні побутові прилади та техніку. Загалом існує 10 класів енергоефективності побутових приладів: від найбільш економних (від А до А +++), так і найбільш енергозатратних (G). Клас «А+» є найбільш енергоощадний. Користуючись технікою класу «А» або «А+» можна зменшити споживання електроенергії на 30-50% навіть у порівнянні з приладами класу «В».
  • Залишати мінімум приладів у режимі «сон». У режимі сну електроприлади продовжують споживати електроенергію. Потрібно взяти за правило вимикати техніку, від’єднуючи від електроживлення. Окрім того, заряджати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони) потрібно стільки, скільки потрібно для повної зарядки акумулятора. Це не тільки заощадить енергію, але й подовжить термін роботи акумулятора.
  • Регулярно обслуговувати побутову електротехніку. Це необхідно для її ефективної роботи. До прикладу, відчищайте електрочайник від накипу, а для ефективної роботи пилососа має велике значення своєчасна заміна або очищення пилозбірника.

Закликаємо вінничан не нехтувати цими правилами, адже у нинішній час важливо свідомо та економно використовувати електроенергію. Сьогодні українські енергетики докладають усіх зусиль, щоб регулювати ситуацію. Саме завдяки їх титанічній роботі у наших домівках не зникає світло. Але загроза повторних атак на об’єкти критичної інфраструктури залишається. Тому Вінницька міська рада продовжує робити все, щоб бути готовими до можливого погіршення ситуації, – зазначає директор департаменту міського господарства Вінницької міськради Роман Фурман.

Нагадаємо, сім шахедів, один безпілотник «Орлан-10» і три ракети С-300/С-400 запустила російська армія цієї ночі. Силам ППО вдалося знищити п'ять БпЛА. Втім, є і влучання на Херсонщині та Одещині. Троє людей постраждало.

Читайте також

«Укренерго» запровадило ліміти для споживачів та закликає до економного електроспоживання
Детальніше
Де у Вінниці 21 травня виконують ремонти комунальні служби
Детальніше
У Вінниці влаштували урок мужності для школярів
Детальніше
Вінниця передала бійцям FPV-дрони, «мавіки», зарядні станції та сухі душі
Детальніше
У Вінницькій громаді ЦНАПи розпочали прийом військовозобов'язаних для оновлення даних
Детальніше
Де у Вінниці 20 травня ремонтують водогони та електромережі - повний перелік
Детальніше