Вінницька прокуратура виявила численні порушення прав засуджених

Вінницька прокуратура виявила численні порушення прав засуджених

15:02 29.12.2020
36

Вінницькою обласною прокуратурою проведено перевірку додержання вимог кримінально-виконавчого законодавства та прав засуджених при їх направленні до виправних колоній для відбування призначеного судом покарання.

За результатами прокурорської перевірки встановлено численні порушення вимог ст. 87 Кримінально-виконавчого кодексу України щодо недотримання 10-денного строку направлення осіб, засуджених до позбавлення волі, для відбування покарання із слідчого ізолятора державної установи “Вінницька установа виконання покарань (№1)” до виправних колоній з дня набрання вироком законної сили або з дня надходження із суду розпорядження про виконання вироку, який набрав законної сили.

Порушення набули системного характеру, однак залишаються поза увагою та реагування Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції та відповідної міжрегіональної комісії управління, — інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.

Вищевказані неправомірні дії посадових осіб не лише призводять до порушень щодо своєчасності направлення в місця позбавлення волі засуджених, а і до неналежного утримання останніх, оскільки сучасні умови перебування в слідчих ізоляторах визнані неналежними, які подекуди відповідають лише мінімальним санітарним вимогам та є об’єктивно гіршими за умови утримання у виправних колоніях різних рівнів безпеки, навіть враховуючи законодавчо встановлену мінімальну житлову площу (2,5 проти 4 метрів квадратних на одну особу).

Тривале безпідставне перебування вже засуджених осіб в слідчому ізоляторі штучно створює передумови до його перенаповнення та унеможливлює забезпечення належними умовами тримання осіб, узятих під варту.

З метою усунення виявлених порушень та вжиття заходів до недопущення їх надалі обласною прокуратурою внесено вказівку начальнику Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції.

Нагадаємо,

Читайте також
Підозрюваний спробував збути у Вінниці понад 300 згортків з метадоном
Детальніше
Прокуратура повертає Чернівецькій громаді 57 га землі вартістю 7 млн грн
Детальніше
У Тульчинському районі чоловік викрав сейф із документами
Детальніше
Вінниччина: 35 кримінальних проваджень за фактами домашнього насильства за три місяці
Детальніше
У Могилеві-Подільському затримали підозрюваного у крадіжці семи велосипедів
Детальніше
На Вінниччині викрили незаконну схему продажу нерухомості
Детальніше