В реорганізованому медзакладі Вінниці створять відділення паліативної допомоги

В реорганізованому медзакладі Вінниці створять відділення паліативної допомоги

22:03 24.11.2022

Виконком Вінницької міськради погодив план заходів щодо створення відділення паліативної допомоги. Облаштувати відділення планують за адресою - пр.Коцюбинського, 50, у межах реорганізації комунального некомерційного підприємства «Вінницький міський пологовий будинок №2» після завершення усіх процедур. 

Передбачається, що його орієнтовна потужність складе від 30 до 60 ліжко-місць. Попередньо, за реалізацію проєкту візьмуться у 2023 році.

Як зазначається, питання надання паліативної допомоги наразі стоїть дуже гостро. У місті, станом на тепер, лише спеціалізоване відділення у клінічній лікарні №3 опікується людьми із невиліковними недугами або тими, які потребують стороннього догляду під час лікування. Відповідно на його базі не в силі забезпечити доглядом усіх, хто цього потребує. А, на жаль, із кожним роком черга людей, яким необхідна паліативна та хоспісна допомога невпинно зростає, стверджують медики. Це пацієнти з онкологічними захворюваннями, інсультами, ускладненнями цукрового діабету тощо.

Забезпечення доступності паліативної допомоги - це цивілізований підхід до людей, які потребують підтримки. Паліатив – це не про страждання, а про якість життя, можливість дати людині прожити стільки, скільки їй відведено без болю з відповідною медичною допомогою, соціальною, а також психологічною підтримкою.

Процес реорганізації достатньо складний. Він націлений на збереження наступності надання медичної допомоги – саме в системі охорони здоров’я. Все відбуватиметься за планом дій, затвердженим виконкомом міської ради, – зазначив директор профільного департаменту Олександр Шиш, коментуючи сьогоднішнє рішення виконавчого комітету.

Після завершення усіх процедур з реорганізації комунального підприємства «Вінницький міський клінічний пологовий будинок №2» передбачено передати приміщення на пр.Коцюбинського, 50 на баланс Вінницької міської клінічної лікарні №3» для створення відділення паліативної допомоги стаціонарним хворим.

Нагадаємо, хронічні хвороби, як і нещасні та екстрені випадки, пандемія не відмінила. І саме таким пацієнтам сьогодні допомагають медики в новому корпусі Вінницької лікарні швидкої допомоги.

Читайте також

Вінницький центр онкології отримав новий автомобіль "швидкої"
Детальніше
Громада міста-побратима закупила для Вінниці наркозну станцію і транспортний ШВЛ
Детальніше
Протягом двох тижнів у Вінниці можна безкоштовно обстежити шкіру на новоутворення
Детальніше
У Подільському регіональному центрі онкології триває "Тиждень здорової шкіри"
Детальніше
У Вінниці відкрили новітній центр сімейної медицини "Medsun"
Детальніше
Вінницька обласна лікарня ім. Пирогова отримала учасний УЗД-апарат
Детальніше