У Вінницьких Хуторах вуличне освітлення живлять сонячні батареї

У Вінницьких Хуторах вуличне освітлення живлять сонячні батареї

12:20 28.10.2022

Світліше, економніше та автономніше. У Вінницьких Хуторах розпочали встановлювати перші консольні світильники, які живляться від сонячних батарей, що особливо доречно в умовах віялових чи аварійних відключень електроенергії.

Зокрема, ліхтарі, які не залежать від роботи енергосистеми, запрацювали на вулиці Кайдачихи.

У Вінницьких Хуторах вуличне освітлення живлять сонячні батареї

Як зазначає староста Вінницько-Хутірського старостинського округу Владислав Кривешко, проблематика даної вулиці полягала у ділянці дороги, котра зовсім не освітлювалася у нічний час, адже вуличні ліхтарі, заживлені у приватному порядку, були встановлені тільки на початку та вкінці вулиці.

Щоправда, тут у нас є камера фіксації дорожнього руху з опцією нічного бачення, але вона не є превентивним засобом. Камера допомагає фактично, коли щось уже сталося. А от освітлення — це все ж превентивна міра, завдяки якій можна запобігти чи то нещасному випадку, чи іншим негативним наслідкам, — розповідає Владислав Кривешко. — Річ у тім, що ці ліхтарі освітлюють не лише проїжджу частину, а й прилеглий дитячий майданчик. Тож, фактично, діти та дорослі убезпечені в даному «районі».

За словами старости, встановлене по вулиці Кайдачихи обладнання схоже на, те яке використовується для освітлення доріг державного значення. Потужність одного консольного ліхтаря складає 100 Вт. Придбати ці ліхтарі вдалося завдяки спонсорській допомозі.

У Вінницьких Хуторах вуличне освітлення живлять сонячні батареї

В планах — продовження встановлення таких ліхтарів на інших ділянках. В пріоритеті — важкодоступні місця далі від мереж ліній вуличного освітлення.

Таким чином ми зможемо суттєво зекономити фінансовий ресурс, адже зараз провести один кілометр вуличного освітлення коштує близько 500 тисяч гривень, — зазначає Владислав Кривешко. — У нас є вісім таких комплектів. Ще один ліхтар плануємо встановити по вулиці Кайдачихи, решту місць будемо визначати згодом. Адже, поки що ми хотіли подивитися як це все працюватиме, а основні роботи, скоріше за все, виконуватимемо уже після зими.

Як працюють нові ліхтарі

Консольні ліхтарі вуличного освітлення живляться енергією сонячного світла, накопичуючи ресурс у світлу пору доби. Коли стемніє — ліхтарі вмикаються автоматично і починають працювати. Заряду батареї при цьому, зазвичай, вистачає на понад 12 годин безперервної роботи.

Нагадаємо, вуличне освітлення на сонячних батареях – це вже не сюжет для наукових телепрограм. Ці ліхтарі не підключені до мережі вуличного освітлення, а мають автономні батареї та сонячні панелі. Такі ліхтарі почали облаштовувати в Капустянах, що у Тростянецькій громаді.

Читайте також

Весняна толока - у Вінницько-Хутірському окрузі зібрали понад 200 мішків сміття
Детальніше
Колектив з Вінницьких Хуторів переміг у Всеукраїнському конкурсі хорового мистецтва
Детальніше
Жителів Вінницько-Хутірського округу 13 квітня запрошують на толоку
Детальніше
Понад сотні жителів Вінницько-Хутірського округу долучились до весняної толоки
Детальніше
Молодіжна рада зустрілась із юнаками та дівчатами Вінницько-Хутірського округу
Детальніше
На Вінниччині мережевих обмежень і відключень світла не планують
Детальніше