У вінницькій Школі екотуризму стартувало навчання для дітей і підлітків

У вінницькій Школі екотуризму стартувало навчання для дітей і підлітків

17:06 07.08.2024

В рамках проєкту проведення Школи екологічного туризму для дітей та підлітків із цього тижня почались заняття для юних дослідників та дослідниць різноманіття природи у віковій групі 10-12 років. 

Екошколу організували департамент маркетингу міста та туризму спільно з відділом екологічної політики департаменту відновлення та розвитку міської ради на виконання заходів Програми охорони навколишнього природного середовища ВМТГ. Загалом планується чотири зміни. Заняття безкоштовні. Фінішує проєкт 30 серпня.

Першими слухачами та слухачками стали діти військовослужбовців. Оскільки мета проведення Школи – формування екологічної свідомості та культури взаємодії з природою через туризм, тож для підлітків дуже ретельно готували програму. Вона повинна виконати кілька завдань: привернути увагу дітей і підлітків до питань зміни клімату, збереження біорізноманіття, охорони лісів та водойм, поводження із відходами.

У перші дні зміни, яка триватиме 5 днів, для дітей провели курс із надання першої домедичної допомоги, влаштували прогулянку на SUP-бордах Південним Бугом, навчали спортивного орієнтуванню і правилам складання-розкладання туристичного спорядження. Також учасники та учасниці прослухали лекції про підготовку до туристичного походу і про користь сортування сміття, а ще долучились до прибирання прибережної смуги біля річки.

У наступні дні вони знайомитимуться із природою Сабарова, пройдуть екологічною стежкою до каменю Коцюбинського, спробують себе у слеклайн-квесті та скелелазінні, проведуть час у наметовому містечку і навчаться в'язати туристичні вузли. А ще посмакують польовою кухнею та пройдуться «Алеєю 12.7» на лівому березі Південного Бугу. Наприкінці зміни кожен юний слухач та слухачка отримають сертифікати про проходження Школи екотуризму.

Для участі у перших двох змінах відібрано по 25 підлітків (з родин захисників і захисниць), а наступних двох – по 15. Вони розподілені на дві вікові категорії – 10-12 років і 13-16 років. Усі заняття проводяться на безоплатній основі.

Окремо в рамках Школи екологічного туризму планують проводити й спеціальні події для широкої аудиторії (за попередньою реєстрацією). Зокрема, бердвочинг, похід малими річками, екскурсія екологічним маршрутом «Стежка Коцюбинського», лекції про сортування сміття, компостування (з демонстрацією) та інші. Анонси публікуватимуться на сайті Вінницької міської ради та фейсбук-сторінці департаменту маркетингу міста та туризму: https://www.facebook.com/vinnmarketingtourism

Загалом проєктом планується охопити до 240 учасників та учасниць.

Нагадаємо, Офіс туризму Вінниці у співпраці з місцевими гідами й гідесами підготував 12 екскурсій та турів на серпень. Половина з них – новинки. Також цього місяця відбудуться три творчі майстеркласи.

Embedded thumbnail for У вінницькій Школі екотуризму стартувало навчання для дітей і підлітків

Читайте також

Від козацьких традицій до мінної безпеки масштабний старт гри «Сокіл» («Джура») на Вінниччині
Від козацьких традицій до мінної безпеки: масштабний старт гри «Сокіл» («Джура») на Вінниччині
Детальніше
Більше ніж спорт чому вінницькі школярі масово одягли шоломи та виїхали на дороги
Більше ніж спорт: чому вінницькі школярі масово одягли шоломи та виїхали на дороги
Детальніше
Вінницький ліцей передав нацгвардійцям дрони та потужні генератори
Вінницький ліцей передав нацгвардійцям дрони та потужні генератори
Детальніше
Поліція Вінниччини б’є на сполох на дорогах області масово травмуються діти-водії
Поліція Вінниччини б’є на сполох: на дорогах області масово травмуються діти-водії
Детальніше
На Вінниччині патрульні поліцейські допомогли породіллі вчасно дістатися до лікарні
На Вінниччині патрульні поліцейські допомогли породіллі вчасно дістатися до лікарні
Детальніше
Авто на ручному керуванні та жодних порогів як працює найінклюзивніша автошкола Вінниччини
Авто на ручному керуванні та жодних порогів: як працює найінклюзивніша автошкола Вінниці
Детальніше