У Вінницькій громаді відбувся навчальний семінар для овочівників

У Вінницькій громаді відбувся навчальний семінар для овочівників

15:25 24.06.2024

21 червня у Малих Крушлинцях відбувся навчальний семінар на тему розвитку рослинництва у Вінницькій громаді, де учасники дізналися про допоміжні ресурси та можливості, які впроваджує Вінницька міська рада для того, щоб масштабувати продуктивність аграрної галузі. Крім того, йшлося і про шляхи реалізації продукції як на вітчизняному, так і на зовнішньому ринках збуту. Навчальний захід організували представники Управління стратегічного розвитку та аграрної політики департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради.

Радник міського голови з питань агропромислового розвитку Олександр Закорченний розповів, що агровиробники відіграють ключову роль у продовольчій безпеці та зміцненні економіки. Тож Вінницька міська рада минулого року в межах Програми розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки на 2023-2025 роки впровадила фінансові інструменти підтримки овочівників задля того, щоб стимулювати фермерів до активної роботи та розвитку.

Порядок часткової компенсації розрахований на фермерів-початківців, які займаються овочівництвом. Максимально один фермер може отримати не більше 60 тисяч гривень – за посадковий матеріал та крапельне зрошування. Міська влада Вінниці поставила перед собою завдання активно розвивати агронапрямок, як один з найважливіших складових економіки, адже він забезпечує продовольчу, економічну та екологічну безпеку і незалежність нашої держави, зокрема забезпечуючи чималу частку населення робочими місцями у сільських територіях. До прикладу, аналогічно ми підтримуємо і галузь бджільництва, за рахунок цього у Вінницькій громаді збільшилась на 25% кількість бджолосімей та, відповідно, доходи пасічників. Тому можемо констатувати, що фінансова підтримка працює і стимулює наших овочівників розвиватися, – сказав Олександр Закорченний. – Також додам, що у Вінницьких Хуторах в подальшому ми плануємо створити громадську організацію, яка буде збільшувати офіційне виробництво овочів. Реального виробництва насправді багато, але ми хочемо, щоб аграрії працювали “в білу”, і міська влада готова допомагати нашим фермерам проходити всі ризики та створювати спільну історію розвитку.

У Вінницькій громаді відбувся навчальний семінар для овочівників

До навчального семінару долучились близько 50 малих фермерів та членів особистих селянських господарств з Вінниці, Щіток, Писарівки, Вінницьких Хуторів, Малих Крушлинців та Стадниці. Просвітницький захід, поділений на теоретичну та практичну панелі, відбувся на базі господарського угіддя родини Гаврилюків. Роками подружня пара Наталії та Василя вирощують різноманітні овочі: капусту, моркву, помідори, перець, кабачки, цибулю та інше.

У Вінницькій громаді відбувся навчальний семінар для овочівників

Пан Василь розповів учасникам семінару про власний досвід роботи на землі. Починаючи з присадибної ділянки, зараз він дійшов до 10 гектарів землі та залучення сучасних технологій, які розвивають овочівництво у Вінницькій громаді. Розсаду родина Гаврилюків вирощує в парниках. Щоб рослини краще себе почували, в теплицях облаштована сучасна система зрошення, а задля енергонезалежності, агропідприємці на початку цього року встановили дахову сонячну електростанцію, а напередодні – збудували свердловину.

Як додав Олександр Закорченний, приклад цих фермерів з Малих Крушлинців показує, як може еволюціонувати підприємство.

Найголовніше для наших підприємців зараз – встояти, попри всі виклики, і продовжувати працювати, – зауважив Олександр Закорченний.

У Вінницькій громаді відбувся навчальний семінар для овочівників

Серед запрошених спікерів на семінарі були представники Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, які розповідали слухачам про порядок отримання сертифікатів та відповідних документів для реалізації, зокрема в контексті експортування сільськогосподарської продукції.

Про впровадження наукових практик та дорадництво учасникам розповів директор Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН Олександр Корнійчук, а начальниця відділу аграрної політики департаменту економіки і інвестицій ВМР Світлана Фесько детально проінформувала про механізм надання фінансової підтримки суб’єктам господарювання у галузях овочівництва та картоплярства в межах відповідного Порядку.

Нагадаємо, у Вінницькій області розпочалася реалізація проєкту співробітництва «Німецько-український фаховий діалог зі сталого розвитку сектору плодоовочівництва» з кошторисною вартістю 4,2 млн євро.

Читайте також

Фруктовий сезон у розпалі - Вінниця диктує цьогорічні ціни на сливи
Детальніше
Лікарні Вінницької області отримають обладнання для телемедицини
Детальніше
Відділ молодіжної політики запрошує вінницьку молодь на майстерклас з колористики
Детальніше
Департамент відновлення та розвитку міськради презентував Довідник безбар’єрності
Детальніше
Скільки тонн врожаю вже зібрали фермери Вінниччини та на скільки зросли ціни на зерно
Детальніше
До Агрономічної громади завітала гуманітарна місія «Проліска»
Детальніше