У Вінниці з'явився цифровий туристичний кіоск - як він працює

У Вінниці з'явився цифровий туристичний кіоск - як він працює

10:55 03.05.2024

При вході до туристичного хабу Visit Vinnytsia запрацював інтерактивний туристичний кіоск із сенсорним екраном. Завдяки йому туристи та гості міста зможуть у будь-яку пору доби дізнатися про актуальні екскурсії й туристичні події Вінниці, інформацію про музеї та активний відпочинок, місця де поїсти та заночувати, детальний розклад громадського транспорту та багато-багато іншого.

Туристичний кіоск працюватиме з 7:00 до 23:00 години за адресою: вул. Соборна, 89. Тож тепер туристи можуть отримати інформацію, яка їх цікавить, незалежно від того, чи працює в цей момент центр туристичної інформації.

Інформація у сенсорному туристичному кіоску подана українською та англійською мовами. Крім цього у його функціоналі закладені контрастні режими відображення екрана для людей з порушеннями зору і режим зниженого екрана для користувачів на колісних кріслах та дітей (коли увесь функціонал зміщується у нижню частину екрана на висоту витягнутої руки). Також цей туристичний кіоск має доступ до геопорталу і розкладу транспорту (в т.ч. інклюзивного) з табло в режимі реального часу, - йдеться у повідомленні на офіційному туристичному сайті Вінниці.

У Вінниці з'явився цифровий туристичний кіоск - як він працює

Первісно кіоск, розроблений на замовлення департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міськох ради, мав запрацювати у 2022 році, одночасно з відкриттям туристичного хабу Visit Vinnytsia. Однак через початок повномасштабної війни це довелося відтермінувати. Зараз туристичний хаб Visit Vinnytsia працює в обмеженому форматі. Згодом на першому поверсі будівлі планують відкрити сучасний туристично-інформаційний центр. До цього часу туристичну інформацію та консультації можна було отримати електронними каналами зв'язку з Офісом туризму Вінниці. А відтепер гості та мешканці міста зможуть скористатися сенсорним інформаційно-туристичним кіоском.

Структура меню кіоску дуже зручна і поділена на дев'ять розділів:

  • "Архітектура",
  • "Музеї",
  • "Екскурсії" (оглядові, тематичні, на транспорті, по об’єктах, тури Вінниччиною тощо),
  • "Події" (зима, весна, літо, осінь - цей розділ почнуть наповнювати з настанням сприятливіших умов для організації масштабних подій),
  • "Дозвілля" (фонтани, планетарій, Подільський зоопарк, водні розваги, прогулянки на конях тощо),
  • "Сувеніри",
  • "Поїсти" (ресторани і кафе, кав’ярні та пекарні, бари і паби),
  • "Зупинитися" (готелі, хостели та апартаменти, заміські комплекси відпочинку),
  • "Довідка" (Офіс туризму Вінниці, міський транспорт і таксі, мобільні додатки, карти міста).
У Вінниці з'явився цифровий туристичний кіоск - як він працює

Важливо, що до кожного об'єкту є геолокація, яка при натисканні відображає маршрут на картах. За допомогою QR-кода об'єкт можна швидко побачити та зберегти на своєму смартфоні.

Туристичний кіоск розробила компанія "Сенсорні системи України", яка є провідною у сфері виробництва автоматизованих систем самообслуговування. Богдан Муравський, керівник напрямку продажів компанії в державному секторі, розповів про ще кілька особливостей туристичного кіоску. Зокрема, про антивандальний корпус, який збереже туркіоск від пошкоджень.

Термінали, в тому числі й вуличного типу, ми встановлюємо вже близько восьми років, і ще жодного випадку не було, щоб їх розбили. Тому за надійність можна не хвилюватись: він має 6-міліметрове броньоване скло, сталевий корпус, вмонтовану камеру відеонагляду і ще пофарбований вандалостійкою фарбою (якщо хтось захоче розмалювати термінал балончиком, то витерти буде не проблема). Наші термінали працюють в будь-яких погодних умовах завдяки кліматичній установці: коли спека - вмикається кондиціонер, коли холодно - система обігріву. Плюс вони укомплектовані над’яскравим професійним монітором, який спеціально розроблений для вулиці (щоб у сонячну погоду на екрані все було видно). Самі термінали і програмне забезпечення для них ми виготовляємо в Україні. Це важливо, тому що ми працюємо на державу. Звісно, комплектуючі привозяться, але більшу частину ми збираємо у Києві. Розробка для Вінниці - одна з найпрогресивніших у нашому портфелі, тож сподіваємося, що вона буде корисною для вінничан і гостей міста, - розповів Богдан Муравський.

Приємний бонус до кіоску - безкоштовний wi-fi в радіусі кіоску, що особливо цінно для іноземців, які перебувають у роумінгу.

Нагадаємо, Офіс туризму Вінниці підготував 11 екскурсій і турів на травень. На учасників чекають подорожі Поділлям і за його межі, цікаві й тематичні екскурсії Вінницею, нові знання, знайомства і багато вражень.

Читайте також

Юрій Іздрик, стендап Лєри Мандзюк та "Наші Кайдаші": вікенд у Вінниці 14-16 червня
Детальніше
У Вінниці завершився перший етап Майстерні міських екскурсій про Коцюбинського
Детальніше
У Вінниці стартував новий проєкт - "Майстерня міських екскурсій"
Детальніше
Похід з Вінниці до Кам’янця-Подільського дав мандрівницям шанс зібрати майже 80 тисяч грн для військових
Детальніше
Офіс туризму Вінниці підготував 12 екскурсій та турів на червень
Детальніше
Спа-процедури, йога, екскурсії та майстер-класи: для жінок та дітей оборонців організували ретрит
Детальніше