У Вінниці знову фіксують рекордну для квітня температуру

У Вінниці знову фіксують рекордну для квітня температуру

09:27 11.04.2024

У Вінниці синоптики знову фіксують рекордну для квітня температуру повітря +26,6 градуса.

Про це інформує Вінницький обласний центр з гідрометеорології.

За даними спостережень метеостанції, 10 квітня максимальна температура повітря в Вінниці перевищила на 2,4 °С рекордне значення 1973 року і склала +26,6 °С, - йдеться у повідомленні.

Світовий рекорд стрибка температури

Учені дослідницької станції Concordia на Східноантарктичному плато зафіксували найбільший стрибок температури, який коли-небудь вимірювали на Землі — 18 березня 2022 року температура там піднялася на 38,5 °C вище середнього сезонного значення. Це стало світовим рекордом.

Дослідження опублікували тільки зараз у Journal of Climate після кількох років аналізу.

Рекордний стрибок температури у найхолоднішому місці на планеті здивував полярних дослідників — і викликав тривогу. Полюсні вітри, які раніше мало проникали в атмосферу над холодним континентом, тепер несуть багато теплого вологого повітря з нижчих широт, включаючи Австралію, вглиб Антарктиди, що і стало причиною «спеки» поблизу станції Concordia.

Протягом останніх двох років науковці отримували дедалі більше спостережень про метеорологічні аномалії на континенті: льодовики втрачають масу зі швидкістю, яка тільки зростає, рівень морського льоду, який плаває в океанах навколо континенту, різко впав.

У досліджені вчені дійшли висновку, що відбувся «різкий критичний перехід» у кліматі Антарктиди. Це може мати наслідки для екосистем самого континенту і для глобальної кліматичної системи.

Нагадаємо, Вінниця знову побила рекорд максимальної температури повітря — повідомляють синоптики. Відповідну інформацію оприлюднив Вінницький обласний центр з гідрометеорології.

Читайте також

У Вінниці 18 червня опадів не буде - ні в день, ні в ночі
Детальніше
Тиждень у Вінниці почнеться з дощів, але надалі погода виправиться
Детальніше
На Вінниччині у неділю 16 червня короткочасні дощі та грози
Детальніше
На Вінниччині знову дощитиме - за пронозами синоптиків на 12 червня
Детальніше
У вівторок 11 червня вінничанам обіцяють вдень значний дощ, а в області ще й град
Детальніше
У Вінниці та області вихідні будуть хмарними та грозовими
Детальніше