У Вінниці здійснюють соціальне патрулювання як допомагають безхатькам

У Вінниці здійснюють соціальне патрулювання: як допомагають безхатькам

17:08 01.11.2023

У Вінниці фахівці департаменту соціальної політики міської ради здійснюють соціальне патрулювання вулиць. Це одна з форм допомоги бездомним людям – тим, хто опинився у складних життєвих обставинах. За рік фахівці здійснили 20 виїздів та надали допомогу 34 жителям.

Департамент соціальної політики разом з представниками Вінницького міського центру соціальних служб, громадською організацією «Полум’я надії», за потреби – працівники департаменту охорони здоров’я здійснюють виїзди з соціального патрулювання по місцях, де зазвичай перебувають бездомні (залізничний та автовокзал, закинуті будівлі тощо). Соціальний патруль виїжджає на спеціалізованому автомобілі два рази на місяць.

Якщо людина втратила документи на право власності помешкання чи особисті документи, то фахівці департаменту допомагають з відновленням. Також надають юридичну, психологічну допомогу. 

Також при громадській організації «Полум’я надії» діє центр надання допомогти безхатькам за адресою вул.Пирогова, 74. Там бездомні можуть отримати гарячу їжу, засоби гігієни, чистий одяг та взуття. Також там можна помитися та отримати послуги перукаря.

На допомогу люди реагують по-різному. Когось влаштовує такий спосіб життя і вони не прагнуть поліпшити його. Проте більшість людей з вдячністю приймають допомогу. У цьому плані соціальне патрулювання важливе, бо безхатьки розуміють, що вони не ізольовані від суспільства та можуть отримати необхідну підтримку від фахівців департаменту та врешті-решт змінити своє життя на краще, – зазначила директорка департаменту соціальної політики Валентина Войткова.

Соціальне патрулювання здійснюється відповідно до розпорядження міського голови «Про створення робочої групи з питань координації роботи суб’єктів взаємодії щодо соціального захисту бездомних осіб та затвердження Порядку взаємодії членів робочої групи», де залучені працівники органів виконавчої влади та громадські організації.

Куди звертатись

Небайдужі мешканці міста теж можуть зателефонувати та повідомити, що вони помітили бездомних, які потребують допомоги. 

Звертатися можна за номерами:

  • Цілодобової варти 15-60, 
  • Вінницького міського центру соціальних служб 67-04-60, 
  • ГО «Полум’я надії» 093 867 25 55.

Нагадаємо, соціальне патрулювання - одна з форм допомоги бездомним людям, яку здійснює департамент соціальної політики Вінницької міської ради спільно з громадськими активістами. Вони провели черговий виїзд задля допомоги людям, що не мають житла та вимушені мешкати на вулицях міста.

Читайте також

У Вінницькій громаді створена четверта патронатна сім’я
У Вінницькій громаді створена четверта патронатна сім’я
Детальніше
У Вінниці триває «Благодійний збір речей для ЗСУ» - долучайтесь
У Вінниці триває «Благодійний збір речей для ЗСУ» - долучайтесь
Детальніше
Як кокер-спанієль допомагає господарю доглядати вінницькі фонтани
Як кокер-спанієль "допомагає" господарю доглядати вінницькі фонтани
Детальніше
Панічна атака як допомогти собі — поради вінницької психологині
Панічна атака: як допомогти собі — поради вінницької психологині
Детальніше
Вінницька асоціація органів самоорганізації населення відзвітувала про свою роботу
Вінницька асоціація органів самоорганізації населення відзвітувала про свою роботу
Детальніше
Як працює у Вінниці притулок нічного перебування для вразливих верств населення
Як працює у Вінниці притулок нічного перебування для вразливих верств населення
Детальніше