У Вінниці затвердили план формування прогнозованої мережі закладів середньої освіти на 2026-2027 роки

У Вінниці затвердили план формування прогнозованої мережі закладів середньої освіти на 2026-2027 роки

14:42 26.04.2024

В Україні триває трансформація системи освіти та впровадження концепції «Нова українська школа». Наступний етап реформи – формування мережі закладів освіти, яка з 2027 року забезпечуватиме надання загальної середньої освіти з початкових шкіл, гімназій та ліцеїв.

Відповідно до вимог законодавства та листа департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної військової адміністрації, департамент освіти міської ради підготував відповідний проєкт рішення щодо плану формування прогнозованої мережі закладів освіти громади на 2026-2027 роки.

Це питання 26 квітня розглянули на сесії Вінницької міськради. До участі в засіданні був запрошений фахівець департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної військової адміністрації. Разом з тим профільного представника обласної військової адміністрації на засіданні сесії не було.

Заслухавши директорку департаменту освіти міської ради Оксану Яценко, депутати схвалили рішення. Цей проєкт рішення містить собою прогноз щодо бачення фахівцями департаменту та адміністрації шкіл мережі початкових шкіл, гімназій та ліцеїв у ВМТГ з врахуванням багатьох чинників.

Норма закону відповідно до якої прийняте рішення набуде чинності у 2027 році, коли планується перехід на 12-річну систему навчання та запровадження трирічної профільної освіти. Цей проєкт є гнучким, і залежатиме від ситуації в країні в умовах воєнного стану.

У 2027 році передбачається перехід до 12-річної середньої школи із трирічною профільною школою академічного або професійного спрямування. Інші громади розпочали ці зміни ще протягом 2021-2023 років. Ми ж не поспішали робити такі зміни, оскільки вивчали їхній досвід. Наразі до 1 вересня 2024 року Вінницька обласна військова адміністрація має затвердити перелік ліцеїв, які змінять свій статус, тому визріла необхідність винести на розгляд сесії даний проєкт рішення, – зазначає директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

Нагадаємо, як зміна місця проживання впливає на навчальний процес, чому варто обирати українські вищі навчальні заклади та чому освіту треба реформувати...

Читайте також

Технічний університет — лідер серед вишів Вінниці
Детальніше
Маленькі маріупольці у Вінниці вже навчаються в «Академії майбутніх першокласників»
Детальніше
У Вінниці формують фокус-групи в межах роботи над Планом управління відходами громади
Детальніше
Вінницькі патрульні здобували досвід на семінарі з бразильського джиу-джитсу
Детальніше
Як у Вінниці посилювали економічну спроможність жіноцтва
Детальніше
"Вільна українська" - у Вінниці стартували безкоштовні курси української мови
Детальніше