У Вінниці запровадять новий вид соцдопомоги для ветеранів з ампутованими кінцівками

У Вінниці запровадять новий вид соцдопомоги для ветеранів з ампутованими кінцівками

16:56 19.12.2025

На пленарному засіданні сесії Вінницької міської ради 19 грудня підтримали рішення про запровадження нового виду допомоги для Захисників і Захисниць. Йдеться про компенсацію до 20 тисяч гривень за санаторно-курортне лікування для воїнів з ампутованими кінцівками. 

Скористатися допомогою можна один раз на рік.

Запроваджуємо новий вид соціальної допомоги для ветеранів з ампутованими кінцівками. Це компенсація за санаторно-курортне лікування, яка становить 20 тисяч і виплачуватиметься один раз на рік, – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

На дію цієї допомоги у 2026 році заклали відповідні кошти.

Пільга діє для людей з інвалідністю внаслідок війни з 2014 року, які мають ампутовані кінцівки, є жителями Вінницької громади та перебувають на обліку в Єдиному муніципальному реєстрі осіб, які мають право на пільги, доплати та послуги коштом міського бюджету.

Департамент соціальної політики постійно доповнює і розширює систему пільг, допомог і компенсацій для воїнів громади. З 2026 року діятиме компенсація за санаторно-курортне лікування для воїнів з ампутованими кінцівками. Механізм цієї пільги такий: людина обиратиме заклад, в якому хоче пройти лікування, і після його проходження ми виплачуємо компенсацію – до 20 тисяч гривень на рік. Наразі ми розробляємо детальний порядок дії допомоги й найближчим часом він буде винесений на розгляд виконавчого комітету міської ради, – пояснює директорка департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Валентина Войткова.

Куди звертатись

Для отримання компенсації необхідно буде звернутись до управління ветеранської політики департаменту соціальної політики Вінницької міської ради за місцем проживання: просп. Космонавтів, 30 або вул. Замостянська, 7. Також можна зателефонувати на пряму лінію «Телефон ветерана»: 068 752 43 32.

Дізнатись більше про інші компенсації та можливості для ветеранів можна за посиланням.

Нагадаємо, 19 грудня відбулось останнє цьогоріч засідання сесії Вінницької міської ради, на початку якого Вінницький міський голова прозвітував про те, що вдалось зробити в 2025 році, а також поділився планами на наступний, 2026 рік.

Embedded thumbnail for У Вінниці запровадять новий вид соцдопомоги для ветеранів з ампутованими кінцівками

Читайте також

60 млн грн і необмежена кількість проєктів як зміниться вінницький конкурс «Безпечні стійкі громади»
60 млн грн і необмежена кількість проєктів: як зміниться вінницький конкурс «Безпечні стійкі громади»
Детальніше
Громада з Вінниччини підтримала чотири військові частини деталі проєкту на 2 млн грн
Громада з Вінниччини підтримала чотири військові частини: деталі проєкту на 2 млн грн
Детальніше
Загальнонаціональна хвилина мовчання
Загальнонаціональна хвилина мовчання
Детальніше
Для фортифікацій і окопів Калинівська громада відновила спецтехніку для військових
Для фортифікацій і окопів: Калинівська громада відновила спецтехніку для військових
Детальніше
Тульчинець кулеметник нагороджений орденом «За мужність» — нагороду вручили вдові
Тульчинець кулеметник нагороджений орденом «За мужність» — нагороду вручили вдові
Детальніше
Василь Борисюк із Тульчина загинув у новорічну ніч 2025 року на Донеччині
Кулеметник із Тульчина загинув у новорічну ніч 2025 року на Донеччині
Детальніше