У Вінниці запрацював ветеранський простір «Побратим»
У Вінниці відбулося відкриття ветеранського простору «Побратим». Участь у заході взяли ветерани, ветеранки та їхні рідні, а також родини полеглих захисників і захисниць. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять про всіх загиблих за Україну.
Про це 4 липня інформує Вінницька облрада.
Вячеслав Соколовий зауважив, що це вже четвертий ветеранський простір, який відкривається у Вінниці.
Це означає, що вони потрібні. І це не на місяць, і навіть не на кілька років. Ветеранів більшає. Збільшується й обсяг проблем. І вони мають бути вирішені. Сьогодні! Зараз! Ми всі дякуємо нашим ветеранам. Вони – мужні люди. Вони - наші герої, – сказав Вячеслав Соколовий. – Маємо зробити все, щоб їхнє повернення з війни не стало для них стресом. Допомогти їм орієнтуватися в сьогоднішніх реаліях, адаптуватися в них, знайти себе – це наше завдання і це безпосередня робота ветеранських просторів. Вірю, що робота нового ветеранського простору буде змістовною, кваліфікованою, успішною. Дякую всім, хто долучився до його створення. Вінниця і в питанні створення ветеранських просторів стала прикладом для всіх громад області.

Перша заступниця начальника обласної військової адміністрації Наталя Заболотна сказала, що це 13 ветеранський простір на Вінниччині.
Моя позиція полягає у відкритті ветеранських просторів у всіх територіальних громадах області, – сказала Наталя Заболотна. – Кожна громада повинна мати місце, куди ветеран, члени сім'ї ветерана та сімей загиблих і полонених, безвісти зниклих та їхні діти можуть прийти, і їх почують. Надзвичайно важливо, щоб в таких просторах зберігався принцип «Рівний рівному».
Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що ветеранський простір - це логічне завершення довгого процесу взаємодії громадськості і влади.
Звичайно, тепер все залежить від команди. Наскільки ви створите тут таку добру систему і наскільки тут буде по-родинному і по-домашньому тепло. Крім того, що ви надаватимете адміністративні чи юридичні послуги, тут головне – спілкування та психологічна допомога. У Вінниці вже є чотири таких простори, які можуть взаємодіяти. Коли ця мережа й екосистема буде стабільна і стала, то буде сильна територіальна громада, і ветерани себе будуть почувати комфортно, – зауважив Сергій Моргунов.
Керівниця закладу Марія Довжик презентувала основні напрями діяльності «Побратима» та команду, яка працюватиме у ветеранському просторі. Також відбулася екскурсія закладом та обговорення перспектив ветеранської політики у Вінниці та в Україні загалом.

Під час панельної дискусії голова облради Вячеслав Соколовий підкреслив, що в ветеранських просторах мають працювати фахівці-психологи, які безпосередньо спілкуватимуться з ветеранами, вмітимуть розрадити, дати відчути ветерану його потрібність суспільству.
Він повідомив, що цьогоріч у конкурсі Вінницької облради «Безпечні стійкі громади» за напрямом «Турбота» перемогли три проєкти з облаштування ветеранських просторів в громадах - закуповуються меблі, оргтехніка та інші необхідні речі. В рамках конкурсу планується реалізація ще трьох проєктів Бершадської, Гайсинської та Дашівської громад – будуть придбані автомобілі для перевезення ветеранів та людей з інвалідністю.
Усе це дуже важливо. Але ми розуміємо, що цього замало. Бо проблем забагато. Треба проводити навчання для самих ветеранів із подальшим працевлаштуванням. Треба працювати з їхніми родинами. Часу зволікати немає. Нумо ділитися напрацюваннями, знаннями, досвідом. Це вкрай потрібно, – додав Вячеслав Соколовий.
Під час відкриття простору відбувся благодійний збір на блоки швидкої зарядки «Bandera power» спільно з ГО «Загартовані серця».
Ветеранський простір «Побратим»
Разом із муніципальним простором «Побратим» у Вінниці функціонує чотири осередки підтримки воїнів та їхніх родин.
Зокрема, свою роботу продовжує громадська спілка «Ветеранський простір». В бюджеті громади на 2025 рік передбачено 2 млн грн на фінансування роботи центру.
З вересня 2020 року у Вінниці функціонує філія ветеранської мережі Veteran Hub. У січні 2025 року через зупинку фінансування програм міжнародної допомоги Державним департаментом США Veteran Hub оголосив про вимушене призупинення роботи філії. З огляду на загрозу остаточного закриття закладу, 31 січня 2025 року, під час 53 сесії Вінницької міської ради, ухвалено рішення про надання фінансової підтримки ветеранському простору в розмірі 4,5 мільйона гривень, а рішенням травневої сесії міської ради, для підтримки закладу було виділено додатково ще 2 млн грн. Тож усього фінансова підтримка складає – 6,5 млн грн.
У серпні 2024 року у Вінницькій громаді розпочав роботу третій простір для ветеранів та їх сімей «Полум’я надії», призначений для підтримки ветеранів війни та членів їхніх родин. Заклад став ще одним важливим кроком на шляху до створення комплексної системи допомоги учасникам бойових дій та їхнім сім’ям. В бюджеті громади на 2025 рік передбачено 0,4 млн грн на фінансування зазначеного простору.
Нагадаємо, Вінницький міський ветеранський простір "Побратим" отримав гуманітарну допомогу. Місце, де зовсім скоро ветеранам та їхнім родинам надаватимуть допомогу, продовжують облаштовувати всім необхідним.