У Вінниці за 10 років кількість підліткових клубів за місцем проживання зросла з 3 до 13

У Вінниці за 10 років кількість підліткових клубів зросла з 3 до 13

10:50 01.04.2021

У квітні цього року КЗ "Центр підліткових клубів за місцем проживання" відзначатиме десятиріччя своєї діяльності. За цей час мережа його закладів значно розширилась. Урізноманітнились й напрямки гуртків, тому кожен маленький вінничанин може знайти для себе заняття до душі, чи то театральна студія, чи вивчення іноземних мов, сучасні танці, авіамоделювання, чи вивчення історії міста. Наразі, під час пандемії коронавірусу, заняття проходять онлайн.

Комунальний заклад "Центр підліткових клубів за місцем проживання" розпочав свою роботу у квітні 2011 року. Тоді він став своєрідним майданчиком для запуску різноманітних цікавих проектів для дітей та молоді. У 2011 році діяло три центри: вул. Соборна,91, вул. 600-річчя,6, вул. Антонова,28. Зараз мережа закладів налічує 13 клубів.

У Вінниці за 10 років кількість підліткових клубів зросла з 3 до 13

Директор КЗ "Центр підліткових клубів за місцем проживання" Дмитро Мира розповідає, що працює у закладі з початку його створення, а розпочинав він свою діяльність педагогом.

Постійно працюємо над збільшенням кількості клубів, відкриваємо їх у різних районах міста, щоб вінничанам було зручно їх відвідувати. У цьому році відкрили Центр для дітей дошкільного віку по вул. Янгеля,65. У нас виникла ідея по створенню закладу для хлопчиків та дівчаток саме такого віку і її підтримав міський голова Сергій Моргунов. Тут гурткова робота буде відбуватись за такими напрямками: ранній розвиток, дошколярик, англійська мова, LEGO-клуб, – каже Дмитро Мира.

У Вінниці за 10 років кількість підліткових клубів зросла з 3 до 13

Також директор закладу розповів, що в цьому році будуть реконструювати центр по вулиці Гладкова,5, що в районі олійножирового комбінату. Зараз там діє футбольний клуб "VinSmart", який активно розвивається. Його приміщення  потребує реконструкції. Після ремонту крім футболу там зможуть займатися шахами, тенісом та іншими видами спорту.

У Вінниці за 10 років кількість підліткових клубів зросла з 3 до 13

За десять років розширились напрямки діяльності гуртків. Спочатку їх було сім, тепер – одинадцять. Так, для людей, яким подобається займатись творчістю, проводять заняття з малювання, виготовлення подарунків власними руками, робота в техніках квілінг, орігамі, створення іграшок та листівок, бісероплетіння, діє театральна студія. Можна у клубах вивчати мови. Лінгвістичний напрямок включає в себе вивчення англійської та польської мов для школярів.

У Вінниці за 10 років кількість підліткових клубів зросла з 3 до 13

Танцювальний напрямок містить сучасні танці: хіп-хоп, джаз фанк, східні танці. Пропонують у Центрі займатись й авіамоделюванням – виготовлення літальних апаратів власними руками, вивчення основ авіамоделювання. Щодо оздоровчого напрямку, то він включає футбол та бойовий гопак. Досить популярним є навчання у туристичній сфері: вивчення історії міста, проведення піших екскурсій, екскурсій в трамвайчику "Везунчик". Освітній напрямок включає в себе дошколярик та ранній розвиток. Також є напрямок інклюзивний: арт-терапія та соціальна адаптація

У Вінниці за 10 років кількість підліткових клубів зросла з 3 до 13

Дмитро Мира розповів що за десять років роботи КЗ "Центр підліткових клубів за місцем проживання" значно збільшилась кількість відвідувачів.

У 2011 році заклад відвідувало 467  дітей. Зараз – 1346. Збільшилась й кількість груп – з 38 до 114. У зв'язку з пандемією навчання наразі проходить у онлайн-режимі. Заняття не припиняються – педагоги вчать майбутніх першокласників, займаються у "творчій майстерні" діти виготовляють різні вироби, тривають заняття у English Club, діти оволодівають театральним мистецтвом тощо. Коли пандемія завершиться, ми знову повернемось до занять у звичному режимі, – каже Дмитро Мира.

У Вінниці за 10 років кількість підліткових клубів зросла з 3 до 13

Довідка

КЗ "Центр підліткових клубів за місцем проживання" це заклад, який створює оптимальні умови для задоволення потреб дітей, підлітків та молоді у творчій самореалізації, забезпечує інтелектуальний розвиток, підготовки до активної громадської діяльності, створює умови для організації змістовного дозвілля відповідно до здібностей, нахилів та обдарувань вихованців.

Метою діяльності Центру є створення позитивного дозвілля для дітей, підлітків та молоді за місцем проживання, формувати систему цінностей молодої людини, її соціальні орієнтири та етичні норми, підтримка творчої обдарованої молоді, формування почуття національної гордості та патріотизму.

Окрім роботи з вихованцями на заняттях, Центр активно бере участь в загальноміських заходах, де кожен може проявити свій талант та здібності.  Постійно організовуються свята та концерти, в яких активно беруть участь вихованці Центру.

Нагадаємо, Центр підліткових клубів VinSmart запускає освітній проєкт "Безпечний тиждень"

Читайте також

У Вінниці відбувся чемпіонат міста з хокею на траві приурочений до Міжнародного дня захисту дітей
Детальніше
У Вінниці до родини патронатного вихователя влаштували троє маленьких дітей
Детальніше
Для дітей, чиї батьки загинули на фронті або зникли безвісти, організували поїздку до міста Діжон
Детальніше
Поліція Вінницької області розшукує підлітка, який пішов з дому
Детальніше
Юні футболісти з Вінниці виграли турнір й віддали свій приз у шпиталь, де лікуються українські воїни
Детальніше
Як відбувається процедура влаштування дітей у нові родини у Вінницькій громаді
Детальніше