У Вінниці вже друге ОСББ встановило сонячну електростанцію
У Вінниці встановили другу сонячну електростанцію на даху багатоквартирного будинку з ОСББ. Станція забезпечуватиме електроенергією дахову котельню, насосне обладнання, а також місця загального користування.
Загальна вартість проєкту – близько 1,5 млн грн, 40% від цієї суми – виділила на його реалізацію Вінницька міська рада.
Маємо підтримувати об’єднання, які прагнуть покращити комфортність проживання у своїх будинках. Встановлення СЕС значно посилить енергетичну стійкість будинку в умовах можливого дефіциту електроенергії в енергосистемі та дозволить зменшити витрати на її оплату, - зазначає директор департаменту житлового господарства міськради Віталій Місецький.
Загальна вартість проєкту – близько 1,5 млн грн. Потужність сонячної станції складає 30 кВт.
Як розповідає представник ОСББ Андрій Калашніков, в будинку нараховується 96 квартир. Опалення та гарячу воду люди отримують від дахової котельні.
Тому, зважаючи на ризики повернення аварійних відключень електроенергії, вирішили скористатися такою можливістю та встановити СЕС за фінансової участі міста та держави. Таке обладнання дозволить впевненіше дивитися в майбутнє, в умовах коли в енергосистемі країни є дефіцит електроенергії, а також заощаджувати кошти на її оплаті, – каже Андрій Калашніков.
На сьогодні, завдяки енергії сонця в будинку працює дахова котельня та насосне обладнання. Пізніше до сонячної електростарнції будуть підключені й місця загального користування та ліфти. Близько 70% вартості обладнання ОСББ отримає компенсацію в межах програми «ГрінДІМ» через ДУ «Фонд енергоефективності».
Нагадаємо, мешканці багатоповерхівок міста можуть подаватися на участь в міській програмі та отримати співфінансування на 40% проєкту з розміщення СЕС. Головна умова – вироблена станція електроенергія має направлятися на обслуговування загальнобудинкових потреб: роботу ліфта, дахової котельні, насосного обладнання тощо. Детальнішу інформацію про те як долучитися до міської програми можна за номером телефону: 38(0432) 59-51-24.
Нагадаємо, у Вінниці вже другий багатоквартирний будинок з ОСББ встановлює сонячну електростанцію. Працівники компанії, що надає відповідні послуги, змонтували каркаси, а на деякі вже встановили сонячні модулі. Загалом їх тут буде 62, кожен потужністю по 560 ВАТ. Також встановлений гібридний інвертор на 30 кіловатів та блок акумуляторних батарей загальною потужністю 35 кіловатів.